Tehvandi staadioni uuendamine läheneb lõpusirgele

Tehvandi staadioni rekonstrueerimistööd.
Tehvandi staadioni rekonstrueerimistööd. Autor/allikas: ELSF

Eeloleval talvel 25. veebruarist 1. märtsini võõrustab Eesti laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusi. Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) viis Otepääl Tehvandi Spordikeskuses läbi järjekordse inspekteerimise, mille tulemusena veenduti, et kõigi uuenduste ja ehitustöödega jõutakse Euroopa meistrivõistlusteks lõpule.

Inspekteerimise põhieesmärk oli saada ülevaade, kas Tehvandi Spordikeskus on valmis suuremahuliste teleülekannete jaoks. "Kohtumisel Eesti Rahvusringhäälingu, Tehvandi Spordikeskuse ja võistluste korralduskomitee liikmetega vaatasime üle tööplaanid ning tegime täiendused staadioni ja raja kaamerapositsioonides," ütles Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu IBU Cupi võistluste direktor Kristjan Oja. "Rekonstrueerimistöödega ollakse Tehvandil lõpusirgel ning peale tänast ülevaatust võin öelda, et EM-i korraldajad on ettevalmistustega graafikus," kinnitas Oja.

Praeguseks on staadioniosa kolm meetrit laiendatud ja nihutatud laskemärke, mis võimaldab ka ühisstardid korraldada staadioni keskelt. Lõppenud on suusarolleriraja pikenduse ehitus, valmimas on veel meediatunnel koos abihoonetega. Samuti tegeletakse praegu rajavalgustuse rekonstrueerimisega. "Viimaseid valgusteid veel paigaldatakse ja peatselt alustame valgusmõõdistustega. Rajatakse uus valguskaablite võrk kõrgtasemel telepildi tootmiseks ja edastamiseks," sõnas SA Tehvandi Spordikeskuse spordirajatiste juht Tiit Tammemäe.

Tänu suusaraja valgustuse rekonstrueerimisele saab laskesuusatamist Eesti teleajaloos esimest korda üle kanda õhtusel parimal eetriajal. "Kogu rada hakkab väga ilus välja nägema ning kuna plaanime otseülekandes kasutada ka droonikaadreid, siis õhtune tuledesäras Otepää näeb kindlasti telepildis väga maaliline välja," sõnas EM-i teleülekande režissöör Marek Miil. Lisaks on teleülekande jaoks plaanis staadioni valguspostide vahele kinnitada trosskaamera. "Me oleme varemgi trosskaamerat kasutanud, kuid nüüd saame seda palju paremini positsioneerida," lisas Miil. "Ühtekokku kasutame ligi 25 kaamerat."

Võistluste korraldajatele on IBU nõuanded olnud suureks abiks ja toetuseks. "Koostöö IBU-ga on näide heast partnerlusest. Oleme korraldajana saanud paremaks ja Tehvandi Spordikeskusest on kujunenud rahvusvaheliselt tunnustatud laskesuusatamise keskus," ütles võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. "Tehvandi Spordikeskus on teinud ära suure töö. Oleme Euroopa meistrivõistlusteks valmis ja ka 2022. aasta maailmakarikaetapp ei ole enam mägede taga," lisas Nigol.

Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused toimuvad 25. veebruarist 1. märtsini. Kavas on individuaaldistants, paarissegateade, segateade, sprint ja jälitussõit. Tegemist on kolmanda korraga, mil Eesti võõrustab laskesuusatamise Euroopa  meistrivõistlusi. Varasemalt on EM Otepääl toimunud 2010. ja 2015. aastal.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: