Tehvandil avati suurvõistluste eel uus lasketiir

Tehvandi spordikeskuses avati neljapäeval pidulikult uus lasketiir. See tähendab, et praeguse seisuga on Otepääl valmidus läbi viia laskesuusatamise MK-etapp.

Tehvandi spordikeskus valmistub 2022. aastal Otepääl peetavaks laskesuusatamise MK-etapiks. Käesoleval aastal viidi keskuses läbi mitmed ehitustööd, milleta tippvõistluste korraldamine võimalik ei oleks. Investeeringute maht oli pea kolm miljonit eurot ning ehitust finantseeris Eesti riik.

"Investeerimisprojekt algas juba kevadel ja alustasime rolleriraja asfaltkatte uuendamisega, mis sai juba juunikuuks valmis. Läbi suve talveni välja on toimunud laskesuusastaadioni laiendus, millega kaasnes meediatunneli ehitus, abiruumid ja tulejoone, märklaudade nihutamine mäe poole, et nii start kui finiš mahuks suurvõistluste ajal ühele laskesuusastaadionile ära," kommenteeris SA Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Jaak Mae töid ERR-ile.

Oluline osa muutunud Tehvandist on uus staadioni- ja rajavalgustus. See tagab teleülekanneteks vajalikud tingimused nii kahevõistluse kui laskesuusatamise murdmaaringidel.

Uuenenud keskuse esimesed tõsised tuleproovid on veebruari alguses toimuv kahevõistluse MK-etapp ning sama kuu lõpus peetav laskesuusatamise EM. Mõlema ürituse raames toimuvad ka õhtused võistlused, mis peetakse tulede valgel.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: