Soome koondise hooldemees Priks: Mäkäräinen on kiitusega kitsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sellest hooajast liitus Soome laskesuusakoondise hooldetiimiga eestlane Morten Priks. Teiste seas tegeleb eestlane ka Soome talialade kuninganna Kaisa Mäkäräineni suuskade testimisega.

Sellel kevadel vabanesid Soome hooldetiimis kohad ning kandideerima oodati uusi inimesi, teiste seas soovitati endast märku anda ka Morten Priksil. "Suvel helistati, et on vaja noort poissi, kes jõuab suusatada ja sealt läks asi käima," rääkis Prinks intervjuus ERR-ile. "Kaisa annab sellele asjale palju juurde. Ma teadsin, et mulle see töö meeldib, sest saab suusatada palju ning lisaks saab palju juurde õppida ka määrimises. Ma arvan, et ma tahan ja jõuan seda tööd teha veel mitu aastat. Mul on seda motivatsiooni kindlasti."

Soome leidis Priks tee 2010. aastal, kui läks Põhja-Soome kooli. "Õppisin seal kolm aastat ja peale kooli tulin suveks Eestisse. Talvel tekkis töökoht aga Põhja-Soomes asuvasse spordipoodi ja ma hakkasin seal vaikselt toimetama. Määrisin seal samamoodi suuski. Kõik talved olen olnud nüüd Soomes ja suvel Eestis. Kokku kaheksa aastat ja tüdruksõber on samuti Soomest," jätkas Priks.

Eestlase tööpäev algab koondise juures juba viis tundi enne starti. "Kõige pealt tuleb teha musta tööd. Tõmmata suusad lahti. Kui see on tehtud, siis pealik hoolitseb pulbrite ja struktuuride eest. Kolm tundi enne starti, täna kolm pool, kuna Kaisa suuski on palju, tuleme rajale neid testima. Esiteks sõidan mina koos pealikuga läbi kõik pulbri- ja struktuurisuusad. Sealt valime välja mõlemast neli ning peale seda sõidan veel sportlaste suuski läbi ja aitan need välja valida. Tund enne starti hakkame sõitma viimast testi," kirjeldas Priks oma harilikku tööpäeva MK-l.

Mäkäräineniga puutub Priks tihti kokku ning eestlane lükkab ümber kuulujutud nagu soomlanna laamendaks peale seda, kui talle on halvad suusad tehtud. "Minu jaoks see midagi erilist ei ole, räägin nagu tavalise inimesega. Probleeme ei ole samuti nagu siin on räägitud. Kaisa pole kunagi baasi tulnud ja laamendanud," räägib Priks. "Aga väga palju ta ei kiida küll. Pokljukas üks sprindietapp, kus eismene ring oli väga hea suusk, siis ütles, aga edasi enam nii hea ei olnud. Suhteliselt kitsi on ta selle kiitusega."

Päevas suusatab Priks suuski proovides läbi 40-47 kilomeetrit. "Ei ole kerge, aga kui kevade poole on rohkem aega, siis tahan mingitel võistlustel ka osaleda," ütles Priks.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: