Regina Oja: üksinda sõitmine on mu nõrk külg ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Laskesuusatamise MK-sari jätkub selle aasta viimase jälitussõiduga. Regina Oja stardib rajale 59. kohalt võitjast Marte Olsbu Röiselandist kahe minuti ja 11 sekundi kauguselt.

"Jälitusse pääsemine on positiivne. 59. koht on kahe trahviga rahuldav, aga eks laupäeval on uus päev ja uued võimalused. Aga see on positiivne, et jälitusse sain," ütles Oja jälitussõidueelses intervjuus ERR-ile. "See kaks trahvi ei olnud kõige parem ja sooviksin kindlasti eespool olla."

Puhta suusasõiduga kaotas Oja võitjale ühe minuti ja 35 sekundiga. "Sprindi peale on see enam-vähem," jätkas Oja. "Esimest ringi arvestades ei arvanud ma, et see võib sinna kanti tulla. Ma ei saanud end kuidagi käima ja ei olnud kõige parem olek. Võib-olla see kaks trahvi mõjutas nii, et ei suutnud end kuidagi meelestada, et see võistlus käib ja et ma olen nüüd sõjas ning nüüd tuleb panna. Mida rohkem edasi, seda rohkem ma tunde kätte sain, aga ideaalis oleks võinud see kohe stards olla."

Oja tunnistab, et jälitussõidud ja teistega koos suusatamine sobib talle paremini. "Kui enesetunne ja vorm lubab ja ma koos teistega sõita jõuan, siis jah. Üksinda sõitmine on mul nõrk külg. Jään aeglast liigutamist tegema ja oma sõitu tegema, mis ei ole kõige efektiivsem," rääkis Oja. "Kui ma saan kellegi teise taga sõita ja tema rütmi üle võtta ning ma seda jõuan teha, siis see on parem."

Jälitussõidus tuleb võistlejatel läbida neli tiiru, mis tähendab, et laskmisel on suur roll. "Laskepool tuleb kätte võtta. Eilset analüüsi pole ma veel teha jõudnud. Laupäeval on meil ka õhtune võistlus ja kõik oleneb ka laskekohast. Kuna prožektorid on siin valged ja eredad, siis see võib küllaltki mõjutada ja kui on tuult ka, siis on suur vahe, kas satud ette otsa, keskele või taha lakskma."

Nove Mestos alustatakse naiste 10 km pikkuse jälitussõiduga kell 18. Alates kella 17.45-st saab Ojale kaasa elada ETV ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: