Indrek Tobreluts: Ermits tegi ilmselt selle hooaja parima suusasõidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tšehhis Nove Mestos sõideti avavõistlusena meeste 10 km sprindidistants. Kalev Ermits tõi Eesti laskesuusatajatele hooaja esimesed MK-punktid, kui lõpetas võistluse ühe trahviringi järel 25. kohal.

"Teine ring tundus, et hakkas ära vajuma, aga Bö tegi lihtsalt väga tugeva ringi ja see 33 sekundit kaotust ringi peale polnudki hull. Korralik sõit Kalevilt," rääkis Eesti laskesuusakoondise peatreener Indrek Tobreluts intervjuus ERR-ile. "Täna muidugi üks trahviring ei olnud halvasti lastud. Kümmekond meest suutis vaid paremini lasta. See tiir on veidi raskem ja enne tiiru on veel korralik tõus, mis teeb asja veel raskemaks. Kalev sai ka lasketiirus hästi hakkama."

Tobreluts usub, et Ermits võttis Nove Mestos maksimumi: "Vaadates selle hooaja sõite, siis paremini ei ole ta sõitnud. Bö tegi väga hea sõidu ja Kalev tegi ka ilmselt selle hooaja parima. See väike nohu vahepeal tema seisundit ei mõjutanud."

Kas punktikoht võiks koondisele positiivse tõuke anda? "Raske öelda, kuidas see mõjutab koondist. Selge, et mehed on seadnud eesmärgiks vähemalt punktikohale sõitmise. Kalevi enda jaoks on see võib-olla kindlustunnet tekitav, aga vaevalt ta teistele juurde midagi annab. Iga mees keskendub oma sõidule ja tegevusele," jätkas Tobreluts.

Teiste meeste, Rene Zahkna ja Martin Remmelga 91. ja 92. kohta kommenteerib peatreener järgnevalt: "Martin sai lasketiirus korralikult hakkama. Tema hetkeseisund on lihtsalt selline, aga Rene puhul on nii, et ta tahtis nulliga lasta lamadestiiru, et siis minna hea emotsiooniga teistele ringidele, aga seda ei juhtunud ja püstitiirus oli näha, et rajal oli raske ja see oli raskem tiir ning sellest lähtuvalt tuli veel kaks lisaeksimust. Mingil määral esimese tiiru üks trahv talle emotsionaalselt hästi ei mõjunud. Alguses hakkas kohe viltu vedama ja nii lõpuni välja."

Peatreener toob välja, et Zahkna tulemus valmistab kindlasti pettumust. "Natuke tuleb üle vaadata tegevus. Ta on palju surunud peale jõusaali, aga praegu tulemusi vaadates see vilja ei ole kandnud. Ilmselt tuleb väike analüüs teha ja siin on pikk tee minna, aga see ongi mõttekoht."

Reedel asuvad võistlustulle sprindidistantsil naised. Mida oodata? "Johanna seisundit ma ei tea, aga ma loodan eelmise aasta sõitude põhjal, et Johanna pääseb jälitussõitu. Regina on näidanud oma sõitudega, et kui tüdrukud oma võimed realiseerivad, siis võiks igaüks jälituse oma eesmärgiks seada. Kuidas see välja kukub, eks seda näeb."

Ermitsal on võimalik pääseda hea jälitussõidu järel võistlema ka ühisstardiga sõitu. "See võimalus on täiesti olemas. Etapi põhjal saavad viis meest sinna koha ja selle eest tuleb võitlema minna," ütles Tobreluts.

Reedel võistlevad Nove Mestos 7,5 km sprindidistantsil naised. Otseülekandele saab kaasa elada alates kella 18.15-st ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: