Laskesuusakoondise füsioterapeut: liigne agarus võib olla tihti ogarus

Foto: ERR

Eesti laskesuusatamise koondise füsioterapeut on endine tippjooksja ja mitmekordne Eesti meister Keio Kits, kes sattus koondise juurde neli aastat tagasi ning tänavu teeb kaasa teist täispikka hooaega.

Kitse tööpäevad koondise juures on pikad, sest tihti peale võistlust tema põhitööpäev alles saab hoo sisse. "Hommikul tulen koos sportlastega kohale ja saadan nad starti," rääkis Kits intervjuus ERR-ile. "Olen stardi-finiši alas ja enne starti tulevad sportlastele minu poolt veel viimased sõnad. Lisaks proovin ka raja peale jõuda, et neile ergutada. Ühesõnaga teen kõiki asju, mis võimalik." Peale võistluseid tulevad taastavad massaažid, venitused ja kõik sinna juurde kuuluv. "Mõni päev läheb mul 23.30-ni," lisas Kits. "Ma olen terve põhikooli aja käinud ise ka suusatrennis ja seepärast tean, mis lihasgrupid suusatajatel töötavad. Murdmaasuusatamise taust tuleb selle töö juures kasuks."

Tippsportlasekarjäärile tõmbas Kits joone alla kaks aastat tagasi, kuna vigastusi tekkis liiga palju. "Mõistus tuli pähe siis, kui olin neljandat korda jalgadega operatsioonilaual. Siis mõtlesin, et aitab küll," jätkas Kits. "Vigastusi tekkis liiga palju ning kaua sa jaksad. Ma ei saanud sporti teha sellisel tasemel nagu ise soovisin. Kripeldama jääb kindlasti, sest oma hinges olin ma selline sportlane, kes ei anna mitte 100, vaid 130 protsenti või enamgi veel. Liigne agarus on tihti ogarus ja nii ta läks."

Lisaks laskesuusatajatele tegeleb Kits veel suusatajate, tennisistide, kergejõustiklaste ja jalgratturitega. "Mida rohkem erinevaid alasid läbi käin, seda paremale tasemele jõuan lõpuks," ütles Kits, keda rahuldaks ka tulevikus 10 km distantsil aeg alla 30 minuti.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: