Viies Sinilillekampaania on rajale toonud 1400 jooksusõpra ({{commentsTotal}})

Sinilillejooks
Sinilillejooks Autor/allikas: Eesti Kaitsevägi

Viiendat aastat peetava Sinilillekampaania raames korraldatakse tänavu kevadel esimest korda kuus Sinilillejooksu nii Eestis kui välismaal. Rajale on tulnud veteranidele au andma juba ligi 1400 inimest.

"Sinilillejooks on igaühele jõukohane, end saab proovile panna kaitseväe üldfüüsilist testi sooritades ning läbida rada joostes, kes soovib aga rahulikumat tempot, saab raja läbida sörkides või koos perega jalutades," ütles Sinilillejooksude peakorraldaja Kaia Kollo.

Sinilillejooksu kõrvale on kasvanud ka Sinilillekese jooks, mille 200 m pikkusele rajale on oodatud kuni 12-aastased lapsed. "Esmakordselt korraldasid Sinilillekese jooksu 2016. aastal Hiiumaa tublid naiskodukaitsjad ning tänaseks on sellest kujunenud Sinilillejooksu lahutamatu osa ning saanud väga positiivse vastuvõtu. Tunneme siirast rõõmu, et tervislikke eluviise harrastatakse kogu perega," ütles Kollo ning tänab kõiki, kes on tulnud rajale veteranidele au andma.

Sinilillejooksu on korraldatud tänaseks Tapal, Tartus, Brüsselis ning esimest korda ka Pärnus ja Kopenhaagenis. Kokku on osalenud juba ligi 1400 jooksuhuvilist. Selle kevade viimane võimalus osaleda Sinilillejooksul on 22. aprillil Tallinnas Kadrioru pargis ning lisaks ka 23. aprillil Kärdlas Naiskodukaitse korraldataval jooksul.

Veteranikuul sinilillesümboolika müügist kogutavad annetused aitavad toetada veterane ja nende lähedasi, rajada Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel. Tänaseks on annetusi kogunenud 31 000 eurot.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: