Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tammjärv: kümnes koht oli realistlik, aga piisavalt kõva pähkel

Foto: ERR

PyeongChangi olümpiamängudel murdmaasuusatamise 4x10 km teatesõidus esikümnekohta püüdma läinud Eesti meeskond koosseisus Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Karel Tammjärv ning Raido Ränkel lõpetas sõidu 12. kohal, kaotust kullale tulnud Norrale kogunes 5.16,8.

"Üritasin ikka lõpuni pingutada, et Algo saaks kellegagi koos minna. Algus läks päris raskeks, sain väikese haamri, aga siis hakkas teistel ka raske ja see andis motivatsiooni juurde, et neid kinni püüda," rääkis avavahetust sõitnud Veerpalu pärast võistlust Eesti ajakirjanikele.

"Täna võitlesin kõigega. Alguses oli hea enesetunne, aga ma ei saanud väga hästi suuska tööle. Jäi nii pidamise taha kui ka libisemise. Arvan, et pidamisega oli kõigil natuke probleeme, sest raja peal on erinevaid lõike," kommenteeris Kärp. "Austerlasest jäin paraku kogu aeg laskumistega maha ja siis pidin jälle järele töötama, aga mingist hetkest ei jõudnud enam järele. Siis üritasin lihtsalt lõpuni pingutada nii palju kui tuleb, et Karelile jääks võimalikult väike vahe teda püüda. Karelile sobib, kui saab kedagi püüda, teda tõmbab käima see."

"Oma sõidu kohta tean täpselt nii palju, et püüdsin eest ühe mehe kinni ja teise mehe peaaegu kinni. Sõitsin oma võimete piiril ja andsin endast kõik," lausus Tammjärv.

Esikümnest väljajäämine tähendab suusatajatele ka rahalist tagasilööki, sest Eesti olümpiakomitee toetuse taganuks koht esikümnes. "Raha rahaks. See kümnes koht on selline ilus, ümmargune ja ta oli käega katsutav, realistlik, aga samas piisavalt kõva pähkel, piisavalt kõrge eesmärk," arutles Tammjärv. "Raha on ju alati natuke vähe. Vahet ei ole, palju teda on, kulub alati rohkem. Tänane võistlus ei olnud kas raha, või mitte raha, vaid ikkagi hea tulemus."

"Ma väga ei mõtle sellele praegu, minu võistlus siin olümpial on alles ees," ei tahtnud ka Kärp rahaasjadest rääkida. "Tean, et 50 km jaoks on vaja kõigepealt teha natuke parandusi. Sain täna hea lahtisõidu, järgmisele aastale ma veel ei mõtle.

Viimast vahetust sõitnud Ränkel püsis pikalt koos šveitslase Roman Furgeriga, ent jäi lõpuks talle 20 sekundiga alla. "Võistlus on alati üks paras võitlus. Läksin algusest peale šveitslast püüdma ja sain kätte, teadsin, et ta on tunduvalt kõvem mees kui mina, sest ta on ikkagi uisudistantsi 12. mees," sõnas Ränkel. "Teadsin ta võimeid ja lõpus ta pani ikka maksma ennast kõige raskema tõusu peale. Nii kui vajutas, siis läks. Ma olin terve võistluse ühtlaselt raskelt pingutanud, mul polnud mingit käiku talle vastu panna."

"Sisimas lootsime, et võib-olla õnnestub kümne hulka sõita, et äkki suurriikidest kellelgi on kehv päev, aga esimesest vahetusest oli näha, et kõik on päris hästi häälestunud, kümnes koht oli päris keeruline," lisas Ränkel, ning lisas edasise kohta: "Koju võiks minna juba. Pikalt olnud siin ja superseisundit ei ole. 50 km sõidus ma kindlasti ei võistle, seda on natuke palju, ei jõua läbigi sõita."

Murdmaasuusatajatel on järgmisena kavas sprinditeade, mis sõidetakse 21. veebruaril. Kes eestlastest võistlustulle asuvad, peaks selguma 20. veebruaril.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: