Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

FOTOD | Kaanetüdruk Alusalu esitles äsjailmunud olümpiaraamatut

Eesti Olümpiakomitee ja Ajakirjade Kirjastus esitlesid XXIII taliolümpiamängudele pühendatud olümpiaraamatut "PyeongChang 2018", mis on nüüd saadaval raamatupoodides üle Eesti.

PyeongChangi olümpiaraamatu näol on tegemist traditsioonilise olümpiat kokkuvõtva väljaandega, mille koostajateks on Eesti spordiajakirjanikud. Raamat taaselustab olümpiamängude pakutud emotsioone, tõstab esile olümpiasangareid ja erilisi lugusid ning sisaldab põhjalikke kommentaare kõikide spordialade võistluste kohta. Lisaks annab raamat ülevaate olümpialinnast ja toob lugejani mängude põhjaliku statistika. Raamatu kaanepildil on PyeongChangi olümpiamängudel edukaima eestlasena 4. koha saavutanud Saskia Alusalu.

Olümpiaraamatu peatoimetaja on spordiajakirjanik Gunnar Press, kes on varasemalt toimetanud ka Nagano, Sydney, Salt Lake City, Torino, Pekingi, Vancouveri, Londoni, Sotši ja Rio olümpiamängude raamatuid.

Pressi sõnul on raamat koostatud eesmärgiga aidata lugejatel luua olümpiamängudest tervikpilt. "Raamat sisaldab esmajärjekorras lugusid PyeongChangi taliolümpiamängudel startinud Eesti sportlaste sooritustest. Samas leiavad kajastamist ka kõik teised spordialad ja olümpiakangelased aladelt, kus Eesti sportlased sellel korral kaasa ei löönud," andis raamatust ülevaate selle toimetaja.

PyeongChangi olümpiamängude edukaima Eesti sportlase Saskia Alusalu sõnul meenub talle PyeongChangi olümpia sageli. "Tegemist oli minu esimese olümpiaga, kus iga kogetud hetk oli uus ja eriline. Sain olümpial osa paljust positiivsest ja ammutasin rohkelt jõudu tulevikuks," rääkis Alusalu. "Kuivõrd keskendusin põhiosas ikkagi enda sooritusele, siis liiga põhjalikult paraku teistel spordialadel toimuvat jälgida ei saanud. Nüüd, kus olümpiaraamat on ilmunud, süvenen sellesse kindlasti, et viia end taas hetkeks olümpialainele, elada taas läbi toimunut ning saada põhjalik ülevaade olümpiast tervikuna."

Eesti Olümpiakomitee ja Ajakirjade Kirjastuse koostöös on olümpiaraamatud ilmunud alates 2006. aasta Torino mängudest. Eesti esimene olümpiamänge kokkuvõttev raamat ilmus 1936. aastal kergejõustiklase ja spordiajakirjaniku Aleksander Antsoni sulest.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: