Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Port Venemaa dopinguskandaalist: süüdi on nii riik kui sportlased

Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port kommenteeris ETV saates "Ringvaade" Rahvusvahelise Spordiarbitraaži neljapäevast otsust tühistada 28 Venemaa sportlase eluaegne olümpiakeeld.

Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) otsustas neljapäeval tühistada 28 Venemaa sportlase eluaegse olümpiakeelu, nende tulemused Sotši olümpial jäävad samuti jõusse. CAS tegi 42 keelu apelleerinud sportlasest otsuse 39 kohta - 28 sportlase karistused tühistati, 11 sportlase puhul tühistati eluaegne olümpiakeeld, kuid jõusse jääb keeld osaleda algavatel PyeongChangi olümpiamängudel. CAS leidis ühehäälselt, et Rahvusvahelisel Olümpiakomiteel ROK-il pole kõikide vastu piisavalt tõendeid.

"See on vaieldamatult üks väga keeruline olukord," rääkis ETV saates "Ringvaade" Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port. "Ma ei usu, et sellega on asi lõppenud, pigem võrdlen olukorda ühe pika filmi algusega, kus tundub, et pätid võidavad ja nendel läheb hästi. Me peame kannatama. Informatsiooni tuleb kindlasti juurde ja reaktsioone on veel oodata. ROK juba ütles, et see, kui 28 sportlaselt võetakse karistus ära, ei tähenda, et neid avasüli olümpiamängudele kutsutakse."

"Vaieldamatult on kõik süüdi," vastas Port küsimusele, kellel lasub Venemaa dopinguskandaalis suurem süü, kas riigil või sportlastel. "See on selline olukord, kus isegi puhtad sportlased näevad, mis toimub. Tippsportlased ei ole rumalad. Nad näevad väga selgelt, mis inimestega toimub, kui kiiresti vorm muutub, kes milliseid tulemusi saavutab. See on kõigile näha. Selles kultuuriruumis toetatakse seda, kuna riigi jaoks ei ole olümpiamängud sportlaste vaheline rivaalitsemine, vaid riigi küsimus - sõda ilma relvadeta, seda on ka mitu korda öeldud. Seetõttu ei saa ka eraldi ühtegi süüdlast välja tuua."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: