Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ROK: keeldude tühistamine ohustab dopinguvastast võitlust

Detsembris otsustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee, et Venemaa sportlased võivad PyeongChangi talimängudel osaleda vaid neutraalse lipu all.
Detsembris otsustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee, et Venemaa sportlased võivad PyeongChangi talimängudel osaleda vaid neutraalse lipu all. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis tänases pressiteates teada, et ei kiida heaks Rahvusvahelise Spordiarbitraaži (CAS) otsust mõista 28 eluaegse olümpiakeelu saanud Vene sportlast õigeks.

ROK leiab, et CAS-i otsus jätta jõusse 11 sportlase karistus tõestab seda, et Sotši olümpiamängudel toimus süstemaatiline dopinguproovide väljavahetamine. Samas ei kiida Rahvusvaheline Olümpiakomitee heaks ülejäänud 28 Vene sportlase õigeks mõistmist.

"See võib omada tõsiseid tagajärgi dopinguvastasele võitlusele. Seetõttu analüüsib ROK hoolikalt [CAS-i] motiveeritud otsuseid pärast nende avalikustamist ja kaalub järgimisi samme, sealhulgas edasikaebamist Šveitsi ülemkohtusse," seisab ROK-i avalduses.

ROK-i avalduse kohaselt jääb jõusse ka 5. detsembril tehtud otsus, mille kohaselt saavad Venemaa sportlased PyeongChangi taliolümpial osaleda vaid Rahvusvahelise Olümpiakomitee kutsel.

"CAS-i otsus ei tähenda, et 28 õigeksmõistetud sekka kuulunud sportlased saavad olümpiakutse. Sanktsioonidest pääsemine ei taga automaatselt kutse saamise au. Selles kontekstis on ka oluline märkida, et CAS-i peasekretär sõnas pressikonverentsil, et CAS-i otsus "...ei tähenda, et need 28 sportlast tunnistati süütuks.""

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: