Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

WADA toetab ROK-i võimalikku apellatsiooni CAS-i otsuse suhtes

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) andis teada, et toetab Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) võimalikku apellatsiooni Šveitsi föderaalkohtule Rahvusvahelise Spordiarbitraaži (CAS) otsuse suhtes, mis tühistas 28 Vene sportlase olümpiakeelud.

28 sportlase puhul leidis CAS, et sportlaste dopinguga patustamise kohta on ebapiisavalt asitõendeid, mistõttu otsustati nende eluaegsed olümpiakeelud tühistada ja jätta nende Sotši olümpia tulemused jõusse.

CAS-i otsuse järgselt andis ROK pressiteates teada, et on Rahvusvahelise Spordiarbitraaži otsuses pettunud ja kaalub selle apelleerimist Šveits föderaalkohtus.

Maailma Antidopingu Agentuuri sõnul on CAS-i otsus tõsiselt murettekitav, sest kõik keelu saanud 39 sportlast olid osa Venemaa riiklikust dopingupoliitikast.

 "(Maailma Antidopingu) Agentuur toetab ROK-i soovi neid otsuseid hoolikalt analüüsida ja kaaluda kõiki järgimisi samme, sealhulgas edasikaebamist Šveitsi föderaalkohtusse," seisab WADA avalduses.

WADA presidendi Sir Craig Reedle’i sõnul oleks abi sellest, kui CAS valmistaks ette raporti, kus nad seletaks oma otsuseid sportlaste osas, kelle keelud tühistati ning kelle keelud jäeti jõusse.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: