Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ROK: Spordiarbitraažis õiguse saanud venelased ei pääse olümpiale

{{1517809200000 | amCalendar}}
Detsembris otsustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee, et Venemaa sportlased võivad PyeongChangi talimängudel osaleda vaid neutraalse lipu all.
Detsembris otsustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee, et Venemaa sportlased võivad PyeongChangi talimängudel osaleda vaid neutraalse lipu all. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas esmspäeval, et 28 Vene sportlast, kes said Rahvusvahelises Spordiarbitraažis (CAS) dopingukaristuse suhtes õiguse, ei saa osaleda sel nädalal algavatel taliolümpiamängudel.

Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) leidis eelmisel nädalal, et 28 Venemaa esindaja puhul on dopingusüüdistuste osas ebapiisavalt tõendeid, mistõttu sportlaste olümpiakeelud tühistati. PyeonChangi taliolümpiast sooviks 28 sportlase seast võistlusest osa võtta 15 – 13 sportlast ja kaks treenerit. Teised 13 Venemaa esindajat enam tippspordiga ei tegele.

Kuigi ROK teatas juba pärast CAS-i otsust, et see ei tähenda venelastele automaatset olümpiamängudel osalemise luba, andis Rahvusvahelise Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Mark Adams laupäeval teada, et organisatsioon kaalub siiski keelu alt vabanenud sportlastele olümpiakutse saatmist.

Tänases pressiteates andis ROK aga üheselt mõista, et 15 Venemaa esindajat olümpiakutset siiski ei saa.

"Kuigi kutsete ülevaatamise paneel võttis teadmiseks CAS-i 1. veebruari otsuse, märkis paneel samas ka seda, et otsuse kõiki põhjendusi ei ole avalikuks tehtud," seisab Rahvusvahelise Olümpiakomitee kodulehel.

"Paneeli eesmärgiks ei ole mitte välja selgitada, kas sportlased on rikkunud dopingureegleid, vaid teha kindlaks, et neid sportlasi, kes olümpiale kutsutakse, saaks pidada puhtaks. Seetõttu soovitas paneel ühehäälselt ROK-ile, et kõnealust 15 isikut olümpiale ei kutsutaks."

Toimetaja: Marek Kuul, Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: