Iluuisutaja Naurits läheb EM-ile uue juhendaja toel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Uuel nädalal algavad Moskvas iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused, kus meeste üksiksõidus läheb starti Daniel Albert Naurits. Ühe hooaja juhendas Nauritsat Anna Levandi, sügisest alustas ta koostööd Liina-Grete Lilenderiga.

Daniel Albert Naurits on 38-aastasele Liina-Grete Lilenderile esimeseks sportlaseks, kelle ta viib treenerina tiitlivõistluse jääle. Koostööd alustasid nad oktoobris ja tegid otsustava ettevalmistuse EM-iks hiljuti Kanadas Vancouveris, kus harjutati kaks nädalat..

"Ma pean oma Kanada kolleege väga headeks juhendajateks, kes on aidanud mind just selles protsessis, et kuidas valmistada ette tiitlivõistlustele minekut," sõnas Lilender ETV-le. "Treeningud, pisidetalid, mida ja kuidas teha, välja näidata, kostüümid."

Eksperdina mitmeid tiitlivõistlusi kommenteerinud Lilender hakkas treeneriks juba sportlaskarjääri lõpus. Tal on poolsada õpilast ja noori on ta juhendanud juba 18 aastat. Käinud palju koolitustel ja laagrites just Kanadas, kus mitmed maailma tipptreenerid eesotsas olümpiavõitjate voolija Brian Orseriga (viis olümpiavõiduni Yu-na Kimi, Yuzuru Hanyu ja maailmameistriks Javier Fernándeze ) on teda innustanud liikuma uuele tasemele.

"Nad on mind toetanud juba 7-8 aastat ja nad on kogu aeg rääkinud, et liigun sellel teel kõrgemale," lausus Lilender. "Tunnevad, et olen selleks võimeline ja nüüd tuli selline võimalus."

Uue juhendaja käe all viis Naurits novembris oma rahvusvahelise rekordi 186 punkti peale ja detsembris võitis Eesti meistrivõistlused kogudes kahe kavaga 215 punkti. Sellise taseme näitamine on sihiks ka EM-il, kus esimeseks ülesandeks on 24 hulka jõudmine.

"Minu teiseks eesmärgiks on siis, kui ma saan vabakavasse edasi, et 200 punktist alla ei võta," ütles Naurits.

Vancouveris toimunud ettevalmistuslaagris sai 19-aastane Naurits treenida jääl kõrvuti olümpiahõbeda ja kolmekordse maailmameistri Patrick Chaniga, kellelt õppis pehmemat libisemisoskust.

"Ma suu lahti ei vaadanud, aga mõned harjutused piilusin pealt ja võtsin endale edaspidiseks harjutamiseks. Aga muidugi trenn on trenn ja ma niimoodi ei raiska oma aega."

Esmaspäeval algavad Moskvas ametlikud treeningud ja kolmapäeval EM just meeste lühikavaga.

Eelmisel aastal sai Naurits debütandina Tšehhis toimunud EM-il 22. koha, siis oli ta just paar kuud treeninud Anna Levandi juures, kellega lõpetas koostöö, kui OM-i kvalifikatsioon luhtus.

Eelnevalt oli Naurits kolm hooaega treeninud ja võistelnud Prantsusmaal ning
sel aitas teda koreograaf Benoit Richaud. Endine Prantsusmaa koondise jäätantsija on teinud kavasid väga paljude riikide sportlastele ning tema koostatud kavade järgi uisutab Naurits ka nüüd Moskvas.

"Igaks muutuseks olid omad põhjused, kuid olen tänulik kõikidele eelnevatele treeneritele. Praegu läheb Gretega hästi, kõik sobib ja mul on suured plaanid," selgitas kahekordne Eesti meister.

Iluuisutamises on Euroopa meistreid selgitatud 1891. aastast alates ja Moskvas toimub EM lausa 53-aastase vahe järel.

Kuuendat järjestikust tiitlit hakkab püüdma hispaanlane Javier Fernandez, kes harjutab Kanadas just Brian Orseri käe all ning on võitnud ka kaks maailmameistritiitlit.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: