Washington Redskins vahetab sponsorite surve tõttu nime ja logo

Washington Redskinsi sümboolikaga tooted
Washington Redskinsi sümboolikaga tooted Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL-i meeskond Washington Redskins vahetab nime ning loobub oma senisest logost sponsorite surve tõttu, kes näevad klubi sümboolikat rassistlikuna.

Washington Redskinsi sponsorid ähvardasid hiljuti klubi juhtkonda, et kui nad nime ja logo ära ei vaheta, siis ei jätka nad võistkonna rahastamist. Seejuures on tiimile juba aastaid märku antud, et klubi nimi on põlisameeriklaste jaoks solvav. Meeskonna omanik Dan Synder on varem lausunud, et tema keeldub 87-aastase ajalooga klubis selliseid muutuseid tegema.

Viimaste rassismi üle tekkinud protestide valguses palusid FedEx, Nike, Pepsi ja Ameerika Pank taas Snyderil meeskonna nime ja logo vahetada. Kuna Amazon, Walmart and Target, Nike ja teised poed on müügilt eemaldanud nende tiimi sümboolikaga tooted, siis otsustas tiim lõpuks nimevahetuse kasuks.

Veel ei ole teada, mis saab meeskonna uueks nimeks, kuid see tuleb välja mõelda enne septembrit, kui on algamas uus hooaeg.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: