NFL-i komissar julgustab võistkondi Kaepernickiga lepingut sõlmima

Colin Kaepernick
Colin Kaepernick Autor/allikas: SCANPIX/USA Today Sports

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL-i komissar Roger Goodell julgustas liiga võistkondi esmaspäeval hümniprotestide algataja Colin Kaepernickiga lepingut sõlmima.

32-aastane Kaepernick mängis viimati 2016. aastal, kui ta alustas San Francisco 49ersi liikmena hümni ajal põlvitamist, protesteerides nõnda rassilise ebavõrdsuse vastu. Intervjuus ESPN-ile rääkis NFL-i komissar Roger Goodell esmaspäeval, et Kaepernicki hääl on oodatud.

"Kui ta tahab oma karjääri NFL-is jätkata, peab selle otsuse loomulikult tegema mõni võistkond. Aga ma tervitan seda, toetan ja julgustan klubisid seda otsust vastu võtma," rääkis Goodell. "Kui tema jõupingutused peaksid väljaku asemel jätkuma selles [sotsiaalküsimuste] vallas, võtame ta selle laua taga vastu ja tahame, et ta juhendaks meid ning aitaks meil teha paremaid otsuseid. Tahame, et kõik oleks selle laua taga teretulnud ja aitaks meil tegeleda väga keeruliste probleemidega."

Juuni alguses avaldas Goodell videopöördumise, milles tunnistas, et NFL on teinud vea, kui ei kuulanud varem sotsiaalse ebavõrdsuse vastu protesteerinud mängijaid. "Meie, NFL, tunnistame, et eksisime, kui ei kuulanud varem oma mängijaid ning julgustame kõiki arvamust avaldama ja rahumeelselt meelt avaldama," sõnas liiga komissar siis. Pärast pöördumist kritiseeriti Goodelli, sest ta ei maininud protestiaktsioonide algatajat Kaepernicki nimepidi.

Forbes kirjutas esmaspäeval Harrise uuringufirma andmetele tuginedes, et 61 protsenti ameeriklastest usuvad, et Goodell peaks Kaepernicki ees vabandama. Kaks kolmandikku uuringus osalenutest arvavad, et Goodelli videopöördumine ei olnud siiras ja oli tehtud reklaami eesmärgil, 53 protsendi vastanute sõnul tuli pöördumine liiga hilja.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: