Zahkna: kartsin, et suuremad söövad ära, aga hoopis Regina hammas hakkas teiste peale

Laskesuusatamise MK-etapil Sloveenias Pokljukas jõudsid Rene Zahkna ja Regina Oja paarissegateates pjedestaalile, lõpetades suurepärase teise kohaga.

Sõidu võitis Prantsusmaa duo Emilien Jacquelin, Eesti paar kaotas neile vaid 5,9 sekundiga. Seejuures lahkus Oja viimasest lasketiirus kolmandana, kaotades Bescondile 18,8 sekundiga, kuid eestlanna tegi võimsa viimase ringi ja tõstis Eesti teiseks.

"Ise mõtlesin, kui viimase vahetuse sain, et ma ei taha seda vastutust enda peale, Renel tuleb see paremini välja, aga midagi ei olnud teha. Kui Kanada tüdruk mööda läks, oli see vaimselt natuke raske ja ma mõtlesin, et neljas koht on ka hea. Ma tõesti ei arvanud, et jõuaksin teise koha peale välja spurtida," tunnistas Oja ETV otse-eetris.

"Mul oli viimane kilomeeter teises maailmas, lihtsalt hambad ristis võitlesin ja viimasesse tiiru tulles oli pilt üpris udune," tõdes Zahkna Ütlesin ka enne sõitu, et tüdrukud otsustavad selle sõidu ära ja uskumatu, mida Regina viimasel ringil tegi. Arvestades, et meie seis on tegelikult enda ideaalist kaugel, aga uskumatu, kuidas see seeria liigub – olime kaheksandad, siis viiendad ja nüüd teised."

"Kuna Regina sõitis viimast vahetust, oli teada, et enne viimast rajaleminekut ei saa siin midagi ennustada," meenutas Zahkna, et ka eelmisel hooajal USA-s oli Oja eesotsas, aga lõpuks said nad kaheksanda koha. "Natuke kartsin, et siin suuremad söövad ära, aga hoopis hakkas Regina hammas teiste peale. Ei suuda analüüsi teha, kust see tuli, üpris pauk luuavarrest."

Eesti laskesuusatamise ajaloos oli seni vaid üks MK-etapi pjedestaalikoht – 2009. aastal seal samas Pokljukas sai Roland Lessing jälitussõidus teise koha.

"See oli väga kauge unistus, et jõuame pjedestaalile," tunnistas Zahkna. "Uskumatu, nüüd oleme meie ja Roland need, kes on teisel astmel käinud."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: