Eesti Paralümpiakomitee valis aasta parimad sportlased ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Kurtide Spordiliit

Eesti Paralümpiakomitee tunnustas kolmapäeval 2018. aasta parimaid sportlasi ja treenereid. Aasta sportlaseks valiti kergejõustiklane Marja-Liisa Landar ja ujuja Matz Topkin.

Tiitleid üle andnud Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm märkis, et esile tõstetud parasportlased on kangelased! "Mitte ainult enda ületamise pärast, järjepidevuse eest ja pühendumuse tõttu, vaid on eeskujuks paljudele. Nad on motiveerijad ja innustajad, kelle moodi tahetakse olla," ütles Haukanõmm.

Aasta parimaks naissportlasteks valitud Marja-Liisa Landar võitis tänavu kurtide sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistluste pronksmedali kõrgushüppes. Aasta meessportlaseks valitud ujuja Matz Topkin võitis Euroopa meistrivõistluste hõbemedali 50 m seliliujumises, saavutas esimese koha IWAS U-23 maailmamängude 150 m kompleksujumises, 50 m seliliujumises ja 50 m liblikas, II koha 50 m vabaujumises ning III koha 100 m vabaujumises.

Aasta parimateks noorsportlastest valiti ujujad Susannah Kaul (EM-i seitsmes koht 50 m vabaltujumises) ja Robin Liksor (EM-i kuues koht 100 m rinnuliujumises). Aasta treeneriks valiti taaskord ujumistreener Õnne Pollisinski.

Tänavu jagati välja ka aasta võistkonna tiitel, mille pälvis Eesti ratastoolicurlingu võistkond koosseisus Viljar Villiste, Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Ain Villau ja Signe Falkenberg. Eesti ratastoolicurlingu võistkonna suurimaks saavutuseks sel aastal on kahtlemata MM-i B-divisjoni esimene koht, mis tagab eestlastele esimest korda koha maailmameistrivõistlustel maailma 12 parima võistkonna hulgas.

Monika Haukanõmme sõnul annavad meie parasportlased ühiskonnale selge sõnumi - kõik on võimalik, ka tõusta maailma tippu. "Kuid selleks on vaja lisaks sportlase pingutusele ja treenerite pühendumisele ka riigipoolset tuge, nii nagu tavasportlastelegi. Unistame, et peagi liidetakse ka parasportlased Team Estonia tulevikuprojektiga," rääkis Haukanõmm.

Eesti Paralümpiakomitee aasta sportlased ja treener selgusid esmakordselt rahva ning EPK täitevkomitee hääletuse tulemusena.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: