Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kärp loodab Eesti 100. sünnipäevaks teha hea tulemuse

Murdmaameestest on PyeongChangi olümpiamängudel kõige kogenum Eesti koondislane 32-aastane Algo Kärp, kes on kolmandat korda olümpial.

"Olümpia on nagu olümpia ikka, suur ja palju rahvast koos," sõnas Kärp ERR-ile. "MM-il on ka palju rahvast, aga nii palju erinevaid alasid siiski kokku ei satu."

Kärp teeb olümpial kaasa meeste teatesõidus, põhieesmärk on 50 km klassikasõit. "Mul on, jah, teade ja pikk klassika, jään oma liistude juurde," ütles ta. "Ma pole tegelikult võistlusrada näha saanud. Eile oli mul siin esimene suusatrenn, sain ainult n-ö soojendusringil sõita, sest muud rajad olid võistlejatele kinni, täna on samamoodi. Homme on juba rajad lahti, siis näen võistlusraja ka ära, saan jalas ära proovida."

Millises vormis oled olümpiale tulnud? "Mul on olnud keeruline hooaeg, probleeme on olnud, aga olümpia ajal enam probleemidest ei taha rääkida. Olen positiivne ja arvan, et seisund peaks juba praegu olema igati korralik," mõtiskles Kärp. "Ja mul on veel natuke aega. Ma ei ütleks, et teade on lahtisõit, tahan seal kindlasti juba head sõitu näidata. Aga 50 km sõiduks on see kindlasti hea võistlus."

Millist tulemust võiks oodata? "Kohta on raske ennustada, konkurentide vormi ei saa sa mõjutada, saad ainult sõidu ajal enda sõidukiirust mõjutada. Eks ma keskendungi enda sõidule, üritan seal parima teha," arutles Kärp. "Küll on kritiseeritud meie sportlasi, et nad lähevad parimat tegema, aga tegelikult igaüks lähebki ju parimat tegema. Ma kohta välja ei ütle, aga eks mul ole endale seatud mingi eesmärk, millega rahuldun ja millega mitte. Pärast võin öelda, kas jäin rahule."

50 km klassikasõit peetakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval ehk 24. veebruaril. "Olen mõelnud, et see on sellel päeval, see on eestlastele oluline päev ja loomulikult oleks ilus ka teha väga hea tulemus, siis oleks see justkui täiuslik päev," ütles Kärp.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: