Noodla saab peatreenerina tuleristsed Lätis: oleme ehk isegi soosikud

Foto: Kuvatõmmis

Eesti meeste käsipallikoondis mängib uue peatreeneri Martin Noodla juhendamisel esimesed matšid, kui kohtub neljapäeval ja laupäeval MM-valiksarjas Lätiga.

Eesti käsipallikoondis mängis Lätiga viimati EM-valiksarja raames neli ja pool aastat tagasi, kui nii kodus kui võõrsil tuli vastu võtta kuuepunktiline kaotus. Mida peab uue peatreeneri Martin Noodla arvates tegema, et seekord ei jääks kahe mängu kokkuvõttes 12 väravaga alla?

"Paremini mängima! Mõlemal võistkonnal on noorenenud koosseis, ma usun, et meil on praegu asjad paigas. Arvan, et olukord on oluliselt parem kui oli tollel hetkel ja väidan, et oleme võib-olla isegi soosikud," sõnas Noodla.

"Me ei tea täpselt, millise taktikaga nad tulevad, tõenäoline on, et sellise Hispaania stiiliga aktiivse kaitsega, mis võib tulla, kui on noored mängijad. Paberi peal on meil asjad paigas, loodan, et see kandub ka mängu üle," sõnas peatreener.

Noodla sõnul ei näe valikmängudes eelmise peatreeneri Thomas Sivertssoniga võrreldes kardinaalselt teistsugust lähenemist. "Tahame suurendada poolkiirrünnakute osakaalu, mängukiiruse osa arendada. Kokkulepped on olemas, mehed teavad, kes peab mingi ülesandega hakkama saama," ütles ta.

"Positiivset on väga palju: on ühtlane, mõnus tegevus; mängijad mõtlevad kaasa. Üks eesmärk oligi oma vastutuse suurendamine, teadlik ja teadvustatud tegevus. Rõhutada väga täpselt kellegi rolli, anda neile arusaam, mida nad tegema peavad, mida neilt oodatakse. Kui eelnevates tsüklites vaadati võib-olla natuke alt üles ühele või teisele poole, siis kui sulle praegu antakse võimalus platsile minna, on sul ka usaldus ja tuleb ära lahendada," iseloomustas Noodla õhkkonda koondises.

Eesti mängib Lätiga esmalt neljapäeval ja siis kodus laupäeval, mõlemast matšist teeb otseülekande ka ETV2.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: