Jalgpallilegendi surmas süüdistatav meditsiinipersonal astub kohtu ette

Diego Maradona
Diego Maradona Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Kohtu ette astub kaheksa meditsiinitöötajat, keda süüdistatakse kuritegelikus ettevaatamatuses legendaarse Argentina jalgpalluri Diego Maradona surmas.

Kohtunik andis korralduse algatada süüdimõistev mõrvaprotsess pärast seda, kui meditsiinikomisjon leidis, et Maradona ravis oli puudujääke ja rikkumisi, vahendab BBC.

Maradona suri 60-aastasena 2020. aasta novembris Buenos Aireses südamerabandusse. Ta oli kodus toibumas aju verehüübe operatsioonist sama kuu alguses.

Mõni päev pärast tema surma alustasid Argentina prokurörid tema hooldamisega seotud arstide ja õdede uurimist.

Eelmisel aastal leidis tema surma uurima määratud 20 eksperdist koosnev komisjon, et Maradona meditsiinimeeskond tegutses sobimatult, puudulikult ja hoolimatult.

Samuti jõuti järeldusele, et kohtuotsuse kohaselt oleks jalgpalluril olnud paremad võimalused ellu jääda, kui ta oleks saanud piisavat ravi vastavas meditsiiniasutuses.

Nende hulgas, keda süüdistatakse, on Maradona neurokirurg ja isiklik arst Leopoldo Luque, psühhiaater ja psühholoog, kaks arsti, kaks õde ja nende ülemus. Nad kõik on eitanud vastutust tema surmas.

Kõigi kaheksa üle mõistetakse kohut mõrva seadusliku määratluse alusel, mis põhineb ettevaatamatusest, teades, et see võib viia inimese surmani.

Argentina karistusseadustiku kohaselt võib kuriteo eest karistada kaheksa kuni 25-aastase vangistusega. Kohtuprotsessi kuupäev pole veel paika pandud.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: