2024. aasta Pariisi olümpia korraldaja: Tokyost on nii mõndagi õppida

Pariisi olümpiamängude korralduskomitee juht Tony Estanguet
Pariisi olümpiamängude korralduskomitee juht Tony Estanguet Autor/allikas: SCANPIX/AFP

2024. aasta Pariisi suveolümpiamängude korralduskomitee juhi Tony Estanguet' sõnul tuleb Tokyo olümpia korraldamisest palju õppida, eriti seda, kuidas pandeemia tingimustega kohaneti ja nendega toime tuldi.

"Need olümpiamängud on väga erilised," ütles Estanguet. "Nad [Tokyo olümpia korraldajad – toim.] on suutnud olümpiamängude õhustikku hoida ja samal ajal ettevalmistustega kogu aeg muutustest sammu võrra ees olnud. Korralduskomiteele on kõige suurem katsumus see, kui kulutatakse seitse aastat sündmuse ettevalmistamisele ja siis tuleb kõik viimasel minutil ümber teha. Meie jaoks on väga väärtuslik näha, kuidas viimasel hetkel tehakse ümber ava-, lõpu- ja medalitseremooniad, võistluste korraldus, majutamine, transport, toitlustus," lisas ta. 

"Me ei tea, mis toimub kolme aasta pärast ja nii on hea kiirreageerimist Tokyo pealt õppida ja siit mõne vastusega koju sõita," ütles prantslane. 

Tokyo olümpiamängud lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi. See nõudis märkimisväärset lisaeelarvet. Kui suvel selgus, et korraldajad keelavad välismaalt tulevad pealtvaatajad, et vältida liigset reisimist ja sellega kaasnevaid terviseriske, siis nüüdseks on selge, et tribüünidele ei lubata ka kohalikke.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: