Tartus selgusid TV 10 olümpiastarti 49. hooaja võitjad mitmevõistluses

Tartus Tamme staadionil selgusid pühapäeval koolinoorte võistlussarja TV 10 olümpiastarti 49. hooaja võitjad mitmevõistluses.

17 aastase vahe järel võitis TV 10 Olümpiastarti sarjas suuremate koolitiimide vahelise võistluse Tartu Tamme Kooli võistkond, kes sai triumfi nautida kodustaadionil. Võimsad punktid tõid Tamme tiimile kaksikvennad Trummid, kes teenisid kuni 14-aastaste poiste üheksavõistluses kaks kirkamat kohta. Teivast neli meetrit ja kümme sentimeetrit hüpanud Andreas Trumm võitis üheksavõistluse 8286 punktiga ja edestas lõpuks oma kaksikvenda Martinit 144 punktiga.

"Ma arvan, et eriti teivashüppes ületasin ma end palju, tänu publikule. Vana rekord oli juba päris vana ja viimased võistlused ei olnud lihtsalt välja tulnud. Teadsin, et olen võimeline hüppama neli meetrit, aga mitte nii palju ja veel varuga," rääkis Andreas Trumm.

Vennad Trummid harjutavad Harry Lembergi juhendamisel, kelle nõuannete järgi võisteldes võitis viis meetrit ja 11 sentimeetrit kaugust hüpanud Katarina Verst Luunja Keskoolist kuni 14-aastaste tüdrukute kaheksavõistluse 7761 punktiga.

"Ma ei mäleta, kuna ma kergejõustikutrenni läksin - äkki teises klassis. Trenni teen ma umbes kuus korda nädalas," kommenteeris Verst.

Nooremate, kuni 12-aastaste poiste üheksavõistluses tegi supertulemusi Pelgulinna Gümnaasiumis õppiv Tristjan Jaanson, kes võttis teisel päeval oma nimele sarja rekordi 60 meetri tõkkejooksus 8,72 sekundiga ja kogus lõpuks rekordilised 7360 punkti.

"Olen kindlasti väga õnnelik. See võit ei tulnud kergelt. Nagu oli näha, tuli 1000 meetrist palju pingutada ja teistel aladel ka," lausus Jaanson.

Jaanson treenib Kädy Tänav (Tänaku) juures ja tema teine talent Ellen Ingrid Aadamsoo võitis kuni 12-aastaste kuuevõistluse 5032 punktiga. Prantsuse Lütseumis õppiv Aadamsoo viis selle vanuse 60 meetri tõkkejooksu rekordi 9,25 sekundi peale.

"Iga ala läks päris hästi ja kaugushüppes tuli päris suur isiklik rekord ja ka tõketes ja 60 meetri jooksus," rääkis Aadamsoo.

Väikemate koolitiimide seas teenis üldvõidu Orisaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond.

Mitmevõistluse tagala põneva lahingu võtame kokku 26. septembril kell 17.30 ETV ekraanile jõudvas saates ja seejärel hakkame valmistuma juba sarja 50. hooajaks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: