Laskesuusatäht kergliiklejate ja juhtide sõjast: minu peale on sülitatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ingrid Landmark Tandrevold
Ingrid Landmark Tandrevold Autor/allikas: SCANPIX/www.imago-images.de

Mitmed Norra teedel treenivad sportlased on viimastel kuudel napilt pääsenud rasketest õnnetustest.

Et Norra jõusaalid ja treeningkeskused on suletud ning ühistransporti soovitatakse vältida, kasutab üha rohkem inimesi ringiliikumiseks alternatiivseid transpordivõimalusi, vahendab Norra ringhääling NRK. Oslo linnavalitsuse keskkonnaameti andmed näitavad, et selle aasta märtsis ja aprillis on teedel liigelnud 16 protsenti rohkem rattureid kui eelmise aasta samal perioodil. Teedel valitsev õhkkond on pingeline.

"Autojuhid teevad vaenulikke möödasõite ja olen kogenud, et inimesed pritsivad mööda sõites aknapesuvedelikku. Minu peale on ka sülitatud ja see ei ole lõbus. Ma ei ürita kedagi provotseerida ja usun, et mitte keegi, kes teedel treenib, ei tee seda juhtide provotseerimiseks," rääkis 23-aastane laskesuusataja Ingrid Landmark Tandrevold NRK-le. 

"Ma loodan, et juba pikemat aega kestnud "sõda" autojuhtide ja ratturite ning rulluisutajate vahel lõppeb. Kardan, et asjad võivad minna väga halvasti," sõnas kahekordne maailmameister.

Eelmisel nädalal said Sörkedalenis, kus lisaks Tandrevoldile treenivad ka näiteks murdmaasuusataja Martin Johnsrud Sundby ja Tour de France'il kolm etapivõitu saanud maanteerattur Edvald Boasson Hagen, toimunud liiklusõnnetuses raskelt vigastada kaks jalgratturit.

Tandrevold ise elas paar nädalat tagasi kodu lähedal Baerumis üle ohtliku olukorra, kui ta pidi järsult kurvi sisenenud autoga kokkupõrke vältimiseks teelt välja kraavi sõitma. "Juht tuli tagasi, küsis, kas olen terve ning vabandas. Sellegipoolest oli see ebameeldiv. Sellised juhtumid panevad mõtlema, mis oleks võinud juhtuda," rääkis Tandrevold.

Märtsi teises pooles pääses napilt raskest õnnetusest profirattur Sondre Holst Enger, samal teelõigul oli päev varem hukkunud üks teine jalgrattur. Engeri sõnul üritas juht teda teadlikult hirmutada ning kinnitas TV2-le, et seda juhtub Holmestrandi teedel pidevalt.

"Olen tähele pannud, et teedel olles on süda varasemast palju rohkem saapasääres," tõdes Tandrevolt. "Tahan, et kõik, nii autojuhid kui kergliiklusteede kasutajad, arvestaksid üksteisega rohkem."

Norra maanteeameti liiklusohutuse valdkonna direktor Guro Ranes rääkis NRK-le, et probleem on üleriigiline ja puudutab eeskätt populaarsemaid teid. "Teeme teedevõrgustiku ehitamiseks ja täiustamiseks jõupingutusi, et teid ratturitele ja teistele kergliiklejatele paremini kohandada," sõnas ta.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: