Kaitseväe vigastatud veteranid valmistuvad Võitmatute mängudeks ({{commentsTotal}})

Eesti sõdurid saabusid Invictus Gamesilt tagasi koju
Eesti sõdurid saabusid Invictus Gamesilt tagasi koju Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Sel sügisel Austraalias toimuvatel vigastatud veteranide mängudel Invictus, mis tähendab ladina keeles võitmatut, plaanib Eesti osaleda 15-liikmelise võistkonnaga, mille liikmed valitakse vastavalt korraldajate poolt ette antud kriteeriumitele.

Vigastatud veteranide rahvusvaheliseks spordivõistluseks Invictus mängudeks valmistuvad kaitseväe vigastatud veteranid läbivad lähinädalatel olulise ettevalmistuse osana võistlejate kategoriseerimisprotsessi. Mängudel kvalifitseerumiseks ja võistlusklassidesse määramiseks tuleb kõik võistlejakandidaadid eelnevalt kategoriseerida ning just seda lähinädalatel koostöös Spordimeditsiinikeskuse sihtasutuse spordiarstidega tehakse.

"Kategoriseerimine on üks osa ettevalmistusprotsessist, mis annab samas ka märku, et mängud on üha lähemale jõudmas ning järele jäänud kuude jooksul tuleb võistkonda pääsemiseks ning mängudel edukalt esinemiseks treeningutel üha enam vaeva näha. Invictus mängudel osalemine on vigastatud veteranidele eriliseks motivaatoriks, mis innustab neid aktiivselt tegelema oma füüsilise võimekuse tugevdamisega," ütles kaitseväe toetusteenuste keskuse kultuuri- ja kehakultuuri spetsialist Kaia Kollo.

Invictus mängud on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Mängude nimi tähendab ladina keeles võitmatut. Mängud on toimunud 2014. aastast alates kolmel korral, sel aastal toimuvad mängud 20-27. oktoobrini Austraalias Sydneys.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: