VIDEO | Eestlased võitsid Võitmatute mängude sõudevõistlustelt kolm medalit ({{commentsTotal}})

Vanemseersant Janno Lepik
Vanemseersant Janno Lepik Autor/allikas: Eesti Kaitsevägi

Eesti aja järgi täna varahommikul Torontos toimunud Võitmatute mängude (Invictus Games) sõudeergomeetrite võistlustel näitasid Eesti vigastatud sõdurid head vormi, võites ühe õhtuga kaks kulda ja pronksmedali.

"Tulemus näitab, et olen tugev ja sain kaks medalit, mõlemad kuldsed. Praegu pole veel õige tunne kohale jõudnud, eks homme ole näha, kuidas need võidud tunduvad," ütles mõlemad eestlaste kuldmedalid võitnud vanemseersant Janno Lepik pärast medalitseremooniat. Lepik oli oma võistlusklassis parim nii ühe kui nelja minuti sõudmises. 

Pronksmedali võitis nelja minuti sõudmises veebel Ergo Mets, kes saavutas lisaks ka viienda koha ühe minuti sõudmises. Nooremveebel Agor Tettermann oli nelja minuti sõudmises neljas ning ühe minuti sõudmises kaheksas, vanemseersant Emil Hiiesalu saavutas samadel aladel vastavalt 11. ja 18. koha.

Nelja minuti sõudmises saavutasid veebel Jaune Engel viienda ja veebel Marek Piirimägi 19. koha. Ühe minuti sõudmises tuli vanemveebel Katrin Tukkia kuuendale, seersant Kristjan Rõivas 16. ning vanemveebel Irina Raudsepp 17. kohale. 

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele.

Sel aastal toimuvad mängud 23.-30. septembrini Torontos ja neil osaleb kokku üle 550 võistleja 17 erinevast riigist. Esindatud on Afganistan, Austraalia, Kanada, Taani, Eesti, Prantsusmaa, Gruusia, Saksamaa, Iraak, Itaalia, Jordaania, Holland,  Uus-Meremaa, Rumeenia, Ukraina, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid. Kanadasse sõitnud Eesti võistkond on sellel aastal 15-liikmeline - 12 meest ja 3 naist, kes kõik on hetkel kaitseväes tegevteenistuses.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: