Jäähoki suurfavoriit Kanada alustas turniiri ülekaaluka võiduga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Wojtek Wolski Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

PyeongChangi olümpiamängudel jätkuvatel meeste jäähoki alagrupimängudel alistas Tšehhi 2:1 Lõuna-Korea ja Kanada 5:1 Šveitsi.

Lõuna-Koreale algas kohtumine edukalt, kui juba kaheksandal minutil mindi juhtima Tšehhit 1:0. Avavärava kõi Minho Cho. Tšehhi fännid ei pidanud viigiväravat kaua ootama, sest juba neli ja pool minutit hiljem tabas väravat Jan Kovar. Tasavägises mängus viis tšehhid 2:1 eduseisu 16. mänguminutil Michal Repik ja seda suudeti hoida lõpuni.

Kanada meeste jäähokikoondis, kes on selle ala edukaim koondis maailmas, alistas probleemideta Šveitsi 5:1. Üheksakordsed olümpiavõitjad lõid esimese värava juba teise minuti lõpus. Rene Bourque väravale järgnes kaheksandal mänguminutl Maxim Noreau tabamus, millega mindi 2:0 juhtima. Teisel kolmandikul lõi värava taaskord Bourque ja 52 sekundit hiljem kordas sooritust Wojtek Wolski. Kolmandal kolmandikul anti vastastele võimalus, mille vormistas väravaks Simon Moser 48. minutil. Kanada poolel vormistas 5:1 võidu 55. mänguminutl Wolski.

Reedel kohtuvad alagrupiturniiridel Ameerika Ühendriigid ja Slovakkia, neutraalse olümpialipu all võistlevad venelased ja Sloveenia, Soome ja Norra ning Rootsi ja Saksamaa.