2:0 edu maha mänginud venelaste hokikoondis kaotas avamängu ({{commentsTotal}})

Ilja Kovaltšuk (OSV)
Ilja Kovaltšuk (OSV) Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Olümpialipu all võistlev Venemaa meeste jäähokikoondis alustas PyeongChangi olümpiat kaotusega. B-grupi avamängus jäädi alla Slovakkiale 2:3 (2:2, 0:0, 0:1).

Venelased alustasid hästi, sest juba viiendaks minutiks juhiti Vladislav Gavrikovi ja Kirill Kaprizovi tabamustest 2:0. Perioodi lõpus suutis aga Slovakkia vähem kui kahe minutiga viigistada. Väravateni jõudsid Peter Olvecky ja Martin Bakos.

Pärast väravateta teist perioodi sai otsustavaks Peter Ceresnaki arvulisest ülekaalust visatud värav, kui mängida jäi veel 11 minutit ja 30 sekundit. Resultatiivse söödu andsid Bakos ja Marcel Hascak.

Teises B-grupi kohtumises kaotas USA lisaajal Sloveeniale 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1). Ka ameeriklased mängisid maha 2:0 eduseisu, milleni jõuti tänu Brian O'Neilli ja Jordan Greenway tabamustele.

Jan Urbas avas sloveenide väravaarve pisut vähem kui veerand tundi enne lõppu ning 1.37 enne normaalaja lõppu tegi Jan Mursak seisuks 2:2. Lisaaega mängiti vaid 38 sekundit, kuni Mursak viskas oma teise värava ja tõi nii sloveenidele võidu.

A-grupis mängivad Kanada, Tšehhi, Šveits ja Lõuna-Korea ning C-grupis Rootsi, Soome, Norra ja Saksamaa.