ROK saatis kaks Valgevene ametnikku olümpialt minema

Olümpiarõngad
Olümpiarõngad Autor/allikas: SCANPIX / AP

Rahvusvaheline olümpiakomitee tühistas kahe Valgevene koondise liikme akrediteeringud ja palus neil olümpiakülast lahkuda.

Seoses Valgevene sprinteri Kristsina Tsimanovskaja juhtumiga karistas rahvusvaheline olümpiakomitee Valgevene kergejõustikoondise peatreener Juri Moissevitši ja võistkonna ametikku Artur Šumakit.

"Kahel treeneril on palutud olümpiakülast kohe lahkuda ja nad on seda teinud," teatas ROK. "Neile antakse võimalus olla ära kuulatud."

Juhtum kerkis esile, kui koondise juhtidega tülli läinud Tsimanovskaja keeldus minemast Valgevenesse lendavasse lennukisse ja palus Jaapani politseilt kaitset.

Tsimanovskaja teatel algas juhtum kriitikast, mida ta koondise otsustajate suunas avalikult tegi. Valgevene olümpiakomitee teatel taheti sportlast kodumaale saata seetõttu, et järgiti arstide ettekirjutusi viimase emotsionaalse ja psühholoogilise seisundi kohta.

Juhtumil on seoses Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenka režiimiga poliitiline alatoon, aga sportlase enda sõnul pole asi nõnda. Tsimanovskaja sõnas intervjuus Reutersile, et Valgevenesse naasmast keelitas teda vanaema, kelle hinnangul polevat jooksjal seal turvaline.

"Ma olen poliitikast alati kaugel olnud, pole andnud mingeid allkirju ega käinud protestimas. Ma ei ole öelnud mitte midagi Valgevene valitsuse kohta," lausus Tsimanovskaja.

"Olen sportlane ega saa poliitilisest elust midagi aru. Ma pole proovinud elus teha mitte midagi muud peale spordi ja üritan anda endast parima, et olla poliitikast puutumatu."

Pärast Jaapani politseilt abi palumist veetis Tsimanovskaja kaks ööd Poola saatkonnas, kes pakkus talle varjupaika ja lendas seejärel Viini kaudu Varssavisse.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: