Zverevi jõudemonstratsioon tõi Saksamaale 29 aasta järel taas tennisekulla

Alexander Zverev
Alexander Zverev Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Pühapäeval krooniti Tokyos tennise meeste üksikmängu olümpiavõitjaks Alexander Zverev, kes oli finaalis kindlalt, 6:3, 6:1, üle Venemaa Olümpiakomitee sportlasest Karen Hatšanovist.

Esimeses, 44 minutit kestnud setis 12 äralööki Hatšanovi kolme vastu teinud Zverev näitas teises setis võimu ja läks seal kahe murde järel 5:0 juhtima. Maailma 25. reket suutis kahes viimases geimis küll vastupanu osutada, aga Saksamaa esinumber lõpetas mängu kindlalt ning krooniti olümpiavõitjaks tund ja 20 minutit kestnud matši järel.

Zverev võitis esimeselt servilt 87 protsenti mängitud punktidest Hatšanovi 56 protsendi vastu, kokku tegi ta 22 äralööki vastase seitsme vastu.

Saksamaa võitis tennises viimati olümpiakulla 1992. aastal Barcelonas, kui Boris Becker ja Michael Stich võidutsesid paarismängus. Neli aastat varem krooniti olümpiavõitjaks Steffi Graf, see oli siiani sakslaste ainsaks üksikmängu olümpiakullaks. Graf triumfeeris ka 1984. aastal, kuid siis oli tennis OM-il kavas näidisalana.