Epp Mäe treener andis Jaapanis valepositiivse koroonaproovi

{{1626921960000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti olümpiakoondise treeninglaagris Sakus elati kolmapäeval üle ehmatus, kui maadleja Epp Mäe treener Ahto Raska andis süljest valepositiivse koroonatesti. Pärast valepositiivse tulemuse teadasaamist toimetati Raska laborisse, kus ta andis kaks uut koroonatesti. Mõlemad testid osutusid negatiivseks ning koondise liikmed võivad pärast ühepäevast pausi treeningutega jätkata.

Eesti delegatsioonijuht Sakus Raido Mitt ütles, et prooviandmine toimus liiga kiiresti pärast vee tarbimist, mistõttu võis test näidata positiivset tulemust. Raska on läbinud täieliku vaktsineerimiskuuri. "Sellises olukorras näevad Jaapanis kehtivad meetmed ette, et tehakse kaks uut ninatesti ja kui need on negatiivsed, jätkub normaalne elurütm. Õnneks piirdus kogu intsident ühepäevase karantiiniga," sõnas Mitt.

"Kui on antud positiivne või valepositiivne koroonaproov, järgneb sellele kaks testi. Kõiki meie koondislasi testiti, nad läksid päevaks karantiini ja testid olid kõigil negatiivsed. Täna tuli ametlik kinnitus, et kõik on uuesti vabad ja saavad treeningutega jätkata. Me loodame, et see kellegi ettevalmistusele mingit pitserit ei pannud," rääkis ERR-ile Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk.

"Paanikat see ei tekitanud, küll oli kerge ehmatus: need testid on ikkagi väga olulised ja neid kontrollitakse väga pingsalt. Teadsime, et kõik on ikkagi vaktsineeritud, samuti on Raska läbinud vaktsineerimiskuuri," lisas Luuk.

Sakus testitakse Eesti koondislasi iga päev ning Miti kinnitusel on seal kõik meetmed turvalisteks treeninguteks tagatud. Intsidendi hetkel viibis Sakus 12 koondise liiget, kelle seas neli sportlast (maadleja Epp Mäe, judoka Grigori Minaškin, kümnevõistlejad Johannes Erm ja Karel Tilga).

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: