Staarideta Kanada alistanud Saksamaa jõudis esimest korda olümpiafinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saksa koondis võitu tähistamas.
Saksa koondis võitu tähistamas. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

PyeongChangi taliolümpia meeste jäähokiturniiri teises poolfinaalis sündis tõeline üllatustulemus, kui Saksamaa jäähokikoondis alistas üheksakordse olümpiavõitja Kanada 4:3.

Tõeliselt põnevas ja tasavägises kohtumises asus mängu juhtima Saksamaa, kelle esimese värava viskas 15. minutil Brooks Macek. Teises kolmandikus jätkus sakslaste tähelend, kui mindi lausa 3:0 juhtima – teise tabamuse eest hoolitses 24. minutil Matthias Plachta ja kolmanda viskas 27. minutil Frank Mauer.

Väravaterohke teine kolmandik sai jätku 29. minutil, kui Gilbert Brule vähendas Chris Lee söödust kaotusseisu kahele väravale. Kolmandiku lõpus sai aga Saksamaa kirja veel ühe tabamuse, kui täpne oli Patrick Hager.

Viimases kolmandikus suutsid kanadalased end mängu tagasi võidelda, kui esmalt lõi Mat Robinson 43. minutil seisuks 2:4 ja siis 50. minutil Derek Roy seisuks 3:4. Viimasel kümnel minutil jätkus tõeliselt tasavägine heitlus, kuid sellegipoolest ei suutnud üheksakordsed olümpiavõitjad sakslaste väravalukku lahti muukida. Kohtumine lõppes Saksamaa 4:3 võiduga ja sakslaste edasipääsuga finaali, kus minnakse vastamisi Venemaa olümpiasportlastega.

Saksamaa pole kunagi varem olümpiamängudel finaali jõudnud – nende seni parimaks tulemuseks on pronksmedal, mis on võidetud kahel korral – 1932. aastal Lake Placidis ja 1976. aastal Innsbruckis.

Käimasoleval taliolümpial ei osale jäähokiliigas NHL mängivad hokimehed, mistõttu on Kanada ning mitmete teiste riikide hokikoondised võistlustel nõrgendatud koosseisuga.

Hokiturniiri finaalmäng Venemaa olümpiasportlaste ja Saksamaa vahel leiab aset pühapäeval kell 8.00.