Venelaste hokikoondis jõudis 20-aastase vaheaja järel olümpiafinaali ({{commentsTotal}})

Vene hokimehed võitu tähistamas.
Vene hokimehed võitu tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

PyeongChangi taliolümpia meeste hokiturniiri poolfinaalis alistasid olümpialipu all võistlevad Vene sportlased Tšehhi koondise 3:0 ja jõudsid 20-aastase vaheaja järel olümpiafinaali.

Võimalusterohkes mängus esimeses kolmandikus väravaid ei visatud ning skoor avati alles 28. minutil, kui venelaste poole pealt oli täpne Nikita Gusev. Resultatiivse söödu sai kirja Pavel Datšjuk. Vähem kui minut hiljem kahekordistasid venelased enda eduseisu, kui Ivan Telegini söödust viskas värava Vladislav Gavrikov.

Venelaste kahele väravale järgnenud Tšehhi surve vilja ei kandnud ning 1998. aastal olümpiavõitjaks tulnud tšehhid jäid mängus nullile. Viiimases kolmandikus vormistas kohtumise lõppskoori Ilja Kovaltšuk, kes tõi Artjom Zubi söödust tabloole numbrid 3:0.

Venemaa jõudis olümpiamängude hokiturniiril viimati finaali 1998. aastal Naganos, kus kaotati Tšehhile. Üldse on Venemaa hokikoondisel olümpialt ette näidata vaid kaks medalit – 1998. aasta Nagano hõbe ning 2002. aasta Salt Lake City pronks. Küll aga on tuldud seitsmel korral olümpiavõitjaks Nõukogude Liidu koosseisus – seda viimati 1988. aastal.

Venemaa olümpiasportlaste vastase pühapäeval kell 8.00 toimuvas finaalis selgitavad tänases teises poolfinaalis välja Kanada ja Saksamaa.