Soome ja Rootsi jäävad meeste jäähokis medalita ({{commentsTotal}})

Kanada jäähokikoondis
Kanada jäähokikoondis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

PyeongChangi taliolümpiamängudel kaotas Soome meeste jäähokikoondis veerandfinaalis Kanadale 0:1, rootslased jäid lisaajal Saksamaale alla 3:4.

Tasavägises kohtumises jäid kahel esimesel kolmandikul väravad viskamata, otsustava tabamuse autoriks oli Maxim Noreau 55 sekundit pärast viimase kolmandiku algust.

Viimati jäi Soome koondis medalita 2002. aastal, kui veerandfinaalis jäädi 1:2 alla samuti Kanadale. Toona tulid kanadalased ka olümpiavõitjateks.

Kanada läheb poolfinaalis vastamisi Saksamaaga, kes oli veerandfinaalis lisaaja järel 4:3 üle Rootsist. Saksamaa läks avakolmandikul Christian Ehrhoffi ja Marcel Nöbelsi tabamuste järel 2:0 ette, otsustava kolmandiku neljandal minutil vähendas rootslaste kaotusseisu Anton Lander, kuid Dominik Kahun tegi seejärel seisuks 3:1.

Veidi enam kui minut hiljem viskas Patrik Hersley ühe värava tagasi ning omakorda kaks minutit hiljem tõi Mikael Wikstrandi tabamus tabloole viiginumbrid. Lisaajal viskas otsustava värava Patrick Reimer.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Tšehhi ja olümpiasportlased Venemaalt.