Soome läheb olümpia hokiturniiri veerandfinaalis vastamisi Kanadaga ({{commentsTotal}})

Soome hokikoondis väravat tähistamas
Soome hokikoondis väravat tähistamas Autor/allikas: SIPA/Scanpix

PyeongChangi taliolümpia meeste jäähokiturniiril selgusid täna viimased veerandfinalistid, kui koha järgmises ringis kindlustasid Soome ja Saksamaa.

Grupifaasis suurte kaotuste osaliseks saanud Lõuna-Korea pidi täna tunnistama Soome 2:5 paremust. Soome esimesed kaks väravat lõi Petri Kontiola – esimese tabamuse sai Jaroslavli Lokomotivi mängumees kirja kohtumise viiendal minutil, teise lisas soomlane 24. minutil. 26. minutil viis Miro Heiskanen soomlased juba 3:0 juhtima.

Teise kolmandiku lõpus suutis Lõuna-Korea end mängu tagasi võidelda. Esmalt skooris 30. minutil Brock Radunske ning kaks minutit hiljem vähendas Jin-Hui Ahn vahe minimaalseks, kui tegi seisuks 3:2.

Viimasel kolmandikul Soome taastus ja lisas skoorile veel kaks väravat. 47. minutil viskas Juuso Hietanen seisuks 4:2 ja kohtumise viimasel minutil oli täpne Sakari Manninen, kes vormistas lõppseisuks 5:2.

Veerandfinaali jõudnud Soome läheb seal vastamisi suurfavoriit Kanadaga.

Samal ajal peetud teises kaheksandikfinaalis alistas Saksamaa lisaajal Šveitsi 2:1. Saksamaa kohtub veerandfinaalis Rootsiga.