Norra curlingumängija tahab uut medalitseremooniat
Curlingu segapaarismängus algselt neljanda koha saanud norralased soovivad OSV võistkonna diskvalifitseerimise järel uut medalitseremooniat.
Algselt kaotas Norra paar Magnus Nedregotten - Kristin Skaslien pronksimängus venelastele Aleksandr Krušelnitskile ja Anastassija Brõzgalovale 4:8, aga hiljem andis Krušelnitski positiivse dopinguproovi.
Kui rahvusvaheline olümpiakomitee kinnitab venelaste tulemuste tühistamise, soovivad norralased aga veel enne mängude lõppu uut tseremooniat, sest neilt "rööviti auhetk". "Kõigepealt tundsin suurt viha," sõnas Nedregotten. "Me nägime terve olümpia vaeva ja proovisime jõuda oma eesmärgini, milleks oli medal."
"Me lõpetasime neljandatena ja hirmus tunne on teada saada, et nad olid meie vastu edukad pettusega. Kui ta [Krušelnitski] jääb süüdi, siis on nad meilt röövinud auhetke - saada areenil kätte medal."
Nedregotteni sõnul ei ole miski paigas enne, kui venelased on lõplikult protokollist kustutatud. "Kui ta jääb süüdi, siis meie jaoks oleks eelistatud saada pronksmedal millalgi järelejäänud olümpia jooksul," lausus norralane. "Mõistagi on see korraldajate otsus, kuidas olukord lahendada, aga kindlasti on medalite saamine sel nädalal parem kui järgneva aasta jooksul."
Täna pärastlõunal ehk PyeongChangi aja järgi õhtul tuligi kinnitus, et Krušelnitski B-proov oli samuti positiivseks osutunud. Lisaks ilmnes, et venelase test näitas meldooniumi tarvitamist nii pärast poolfinaali kui ka pronksimängu. Hoolimata kahest erinevast positiivsest proovist käsitletakse teemat siiski ühe dopingujuhtumina. Pronksmedalitest jäädakse aga nüüd üpris kindlalt ilma.
Kuigi mõned kahtlevad, kui palju dopinguained curlingus aitavad, siis Nedregotten selles nii kindel ei ole. "Arvestades seda, mida olen lugenud, võivad mõned ained vähendada stressi, aidata taastumisel ja suurendada hapnikutarbimisvõimet," jätkas ta. "Olümpiavõistlused on teistest väga nerinevad, sest aega taastuda on vähe ja mehel on segapaarismängus päris raske."
"Sa pead jälgima ja libistama iga kivi ning su lihased jäävad tiheda mängugraafiku juures valusaks," selgitas norralane. "Enda puhul tean, et soovinuks mängude ajal end värskemana ja energilisemana tunda. Vähemalt vaimselt."
Nedregotteni arvates võis venelastel meldooniumist kasu olla, kuna nad mängisid poolfinaali hilisema mänguna ja olid kohe järgmisel hommikul kohal pronksimatšiks. "Kui sa petad, siis annab vaimset jõudu ka see teadmine, et sul on eelis. See võib olla niisama kasulik kui konkreetne füüsiline reaktsioon."
Toimetaja: Siim Boikov