Soome ja Rootsi tänastes hokiturniiri mängudes ei komistanud ({{commentsTotal}})

Soome hokikoondis
Soome hokikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

PyeongChangi taliolümpia hokiturniiri alagrupimängudes võtsid võidud favoriidid Soome ja Rootsi, kes alistasid vastavalt Norra ja Saksamaa.

Soome ja Norra vahelist matši läks mõneti üllatuslikult juhtima Norra, kui Patrick Thoreseni tabamus kohtumise seitsmendal minutil seisuks 1:0 tegi.

Soome viigistas seisu kümme minutit hiljem, kui täpne oli Eeli Tolvanen. Resultatiivse söödu sai endale kirja Sami Lepisto.

Pärast esimest kolmandikku võttis Soome mängust oma – teisel kolmandikul viis Tolvanen Soome 2:1 ette ja viimases kolmandikus viskasid soomlased Norra võrku lausa kolm litrit. Väravad said enda nimele kirja Veli-Matti Savinainen, Sami Lepisto ja Sakari Manninen. Norral tuli kokkuvõttes leppida 1:5 kaotusega.

Suuremates raskustes oli Soome ja Norra grupikaaslane Rootsi, kes suutis Saksamaa alistada vaid 1:0. Kohtumise ainuke värav sündis esimese kolmandiku teisel minutil, kui täpne oli Viktor Stalberg. Väravasöödu andis Patrick Zackrisson.

Pärast väravat jätkus mängus tasavägine heitlus, kus Saksamaa oli korduvalt lähedal ka mänguseisu viigistamisele. Paraku tuli sakslastel lõppkokkuvõttes vastu võtta turniiri teine kaotus – esimeses mängus kaotati 2:5 Soomele.

C-grupi mängud jätkuvad 18. veebruaril, kui vastamisi lähevad igipõlised rivaalid Soome ja Rootsi ning Saksamaa ja Norra.

Tänastes B-grupi mängudes alistas USA 2:1 Slovakkia ning Vene sportlaste olümpiakoondis lausa 8:2 Sloveenia.