Jõgeva taas edasi lükkunud debüüdist: tuleb positiivselt mõelda

Foto: ERR

Mäesuusataja Anna Lotta Jõgeva olümpiadebüüt lükkus tugeva tuule tõttu juba teistkordselt edasi.

Algselt Eesti aja järgi kell 3.15 algama pidanud võistlus lükati kõigepealt 3.45 peale ning siis veel tunni võrra edasi. Seejärel teatasid korraldajad, et uus võistluse toimumise aeg on reede, 16. veebruar.

"Alguses oli rajavaatlus ja tundus, et olukord on päris okei," rääkis Jõgeva ERR-ile. "Pärast hakkas puhuma lumine vastutuul ja see tegi asja hullemaks."

"Täna loodeti, et saadakse võistlus ikkagi ära teha," ütles Jõgeva treener Deyvid Oprja. "Ilm mängis aga sellist lugu, et võistlust oleks saanud pidada võib-olla viis minutit. Pärast seda oleks pidanud jälle pausi tegema. Ei olnud sellist head, ühtlast ilma. Esimesel võistluspäeval lendasid mul endal suusad mäe pealt minema. Sellised on välispordi tingimused."

"Täna läksime hommikul kell kuus sööma, arvan, et homme on samamoodi," rääkis Jõgeva. "Pikad päevad. Tuleb mõelda, mis ülesandeid pean tegema, mismoodi sõitma. Positiivselt tuleb mõelda."

Jõgeva pidi olümpiadebüüdi tegema esmaspäeval suurslaalomis, kuid ka see tõsteti tugevate tuulte tõttu neljapäevale ning peaks toimuma Eesti aja järgi kell 3.00. "Ega see sportlase jaoks lihtne ole," tõdes Oprja. "Iga päev kulutad mingi osa energiat selleks, et uueks päevaks valmis olla. Samas on tingimused kõigile ühesugused. Tuleb ennast uuesti kokku võtta ja teha ära see, mille jaoks siin ollakse."

"Siin on vahepeal päris külm olnud, pind on väga hästi ette valmistatud. Mäeprofiil on väga erinev," iseloomustas Eestit kahel korral olümpiamängudel esindanud Oprja võistluspaika. "Olen mäesuusatamist alati vaadanud rohkem sportlase poole pealt - treeneri rollis olla on minu jaoks uus ja põnev kogemus. Üritan sportlasele olla toeks nii palju, kui oskan."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: