Kultuuriminister: parasport ja meie parasportlaste saavutused väärivad laia kõlapinda

{{1675351080000 | amCalendar}}
Kultuuriminister Piret Hartman kohtus Rahvusvahelise Paralümpiakomitee presidendi Andrew Parsonsiga
Kultuuriminister Piret Hartman kohtus Rahvusvahelise Paralümpiakomitee presidendi Andrew Parsonsiga Autor/allikas: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Piret Hartman kohtus kolmapäeval Rahvusvahelise Paralümpiakomitee presidendi Andrew Parsonsiga, kellega kõneldi võimalustest eesootavate paraolümpiamängude ülekandeks televisioonis ning Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemisest rahvusvahelises spordielus.

"Eesti paraspordi katusorganisatsioonid on teinud head tööd erivajadustega inimeste spordi ja liikumise juurde toomisel ning meie parasportlased hoiavad maailma spordiareenidel Eesti lippu kõrgel. Eesti spordisüsteem peab olema üks tervik ning oluline on luua kõigile inimestele võrdsemaid, samuti ligipääsetavamaid võimalusi spordi ja liikumisharrastusega tegelemiseks. Eriti käesoleval aastal, mille oleme Eestis kuulutanud liikumisaastaks," rääkis kultuuriminister Piret Hartman. 

Rahvusvahelise Paralümpiakomitee president Andrew Parsons tõi esile, et möödunud aasta novembrikuus otsustas komitee peaassamblee peatada Venemaa ja Valgevene paralümpiakomiteede liikmesuse. Uuesti koguneb peassamblee sügisel. "Eesti seisukoht pole selles küsimuses muutunud. Oleme Venemaa agressiooni Ukraina vastu selgelt hukka mõistnud. Venemaa ja Valgevene sportlastel ei ole kohta rahvusvahelisel areenil," ütles kultuuriminister Hartman. 

Samuti arutati kohtumisel 2024. aasta suvel Pariisis toimuvate paraolümpiamängude ülekandmist televisioonis, mille nimel hetkel tegutsetakse. "Parsons rõhutas, et parasport on oluline platvorm sidusama ja kaasavama ühiskonna loomiseks. Olen selles temaga ühte meelt – parasport ja meie parasportlaste maailmatasemel saavutused väärivad laia kõlapinda, et tõsta ühiskonna teadlikkust ning inspireerida inimesi rohkem liikuma," lisas Hartman.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: