Võitmatute mängud algasid Eesti veteranidele edukalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Austraalias peetavate Võitmatute mängude esimene täispikk võistluspäev oli Eesti sportlastele edukas – nii jalgrattasõidus kui ka purjetamises näidati tugevaid tulemusi ning mitmel alal jõuti esikümnesse.

Sydney kuninglikus botaanikaaias toimunud rattavõistlustel saavutas vanemseersant Janno Lepik käsirattasõidus nii eraldistardis kui kriteeriumis viienda koha. Sama ala eraldistardis saavutas veebel Agor Tettermann kümnenda, reamees Ivan Smirnov 19. ja vanemveebel Margus Hoop 22. koha. Kriteeriumisõidus saavutasid veebel Tettermann ja reamees Smirnov vastavalt 7. ja 20. koha.

Elliot 7 klassi purjetamises oli Eesti paatkond esimeses eelsõidus kolmas, võitis teise eelsõidu ning saavutas finaalsõidus kuuenda koha. Kokku võistles 12 paatkonda.

Alanud nädalal asuvad Eesti veteranid võistlustulle veel kergejõustikus, sisesõudmises, vibulaskmises, ujumises ja istevõrkpallis.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Idee sai alguse, kui Harry külastas USA-s toimunud vigastatud veteranidele mõeldud spordivõistlust ning ta soovis luua sarnase rahvusvahelise võistluse. Invictus tähendab ladina keeles võitmatut.

Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias, Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18 erinevast riigist.

Mängudele sõitnud Eesti võistkond on sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eelmisel aastal peetud mängudel võitsid eestlased kokku kaheksa medalit.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: