Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

17-aastane Eesti mäesuusataja: hea, et saan olümpiat nii noorelt kogeda

Foto: ERR

Eesti olümpiadelegatsiooni noorim liige PyeongChangis on 17-aastane mäesuusataja Tormis Laine, kes teeb kaasa slaalomis ja suurslaalomis.

"Kindlasti on täiesti teistsugune kui võistlused, kus olen siiani olnud," rääkis Laine ERR-ile olümpiaõhustikust. "Eriline tunne, et saad olümpiakülas süüa maailma parimatega, näed, mida nad teevad. Tegelikult ka ju ei tee midagi teistmoodi, on ju näha, et siin on kõik võimalik."

Kas olümpiale pääsemine on unistuse täitumine? "Näen seda väga suure võimalusena minu tulevikku panustamisel," ütles augustis 18-aastaseks saav Laine. "Kui nelja aasta pärast järgmisele olümpiale minek, siis on kindlasti juba kõik teada, siis on ka juba loodetavasti paremate kohtade peale sõit, arvan, et siis on tunne kindlam kui nüüd esimesel korral. Väga hea, et saan nii noorelt seda kogeda."

Jaanuaris võistles Laine juunioride maailmameistrivõistlustel, kus väga hästi ei läinud – noormees katkestas nii slaalomis kui suurslaalomis. "Olin haige ja ei taha küll sellega vabandada, aga mägi oli väga raske ja olud olid väga rasked, seal oli vaja tervet jõudu ja seda kahjuks ei olnud," selgitas ta. "Nüüd õnneks sain olümpiaks korda ja loodetavasti nüüd läheb kõvasti paremini."

Siiani on Laine võitnud juunioride FIS-võistlusi, aga millisel tasemel võiks ta olümpiakonkurentsis olla? "Juunioride võistlustel, kus mina olen võitnud – võitsin ühe Austrias, ühe Saksamaal – on kuni 21-aastased. Treenin ja võistlen igapäevaselt endavanuste maailma parimatega ja seal on näha, et olen ka ise väga tipus," arutles ta. "Praegu hindaksin ennast enda vanuseklassi üheks maailma parimaks kindlasti slaalomis. Ei oska täpselt öelda, kuidas täiskasvanute, maailma parimatega läheb. MK-etappidel pole kunagi käinud, ainult üksikutega olen treeninud ja võistelnud."

Laine on mäesuusatajaks kasvanud Austrias, kus ta on seitse aastat treeninud ja õppinud. "Kui tahad maailma parimaks saada, pead maailma parimatega treenima ja need võimalused on mulle praegu antud. Loodetavasti läheb samamoodi edasi," lausus Laine.

Olümpiadebüüdi teeb Laine 18. veebruaril, kui on kavas meeste suurslaalom. Olümpiaradu pole ta veel testimas saanud käia. "Pole isegi väga luuranud, aga arvan, et olen kõigeks valmis, mis tuleb ja eks me näe," sõnas ta. "Tulevatel päevadel lähen treenima ja siis vaatan täpsemalt kõik üle."

Meeste suurslaalom algab praeguse ajakava kohaselt 18. veebruaril Eesti aja järgi varahommikul kell 3.15 ja meeste slaalom 22. veebruaril samuti kell 3.15.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: