NFLi eelhooaeg algas Pittsburghi võiduga

NFL: Pittsburgh Steelers - Dallas Cowboys.
NFL: Pittsburgh Steelers - Dallas Cowboys. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Ameerika jalgpalli profiliigas NFL algas neljapäeva öösel vastu reedet eelhooaeg, kui Pittsburgh Steelers alistas Kuulsuste Hallile pühendatud mängus Dallas Cowboysi 16:3.

NFLi meeskonnad kasutavad eelhooaega, et saada ülevaade suvel meeskonnaga liitunud mängijatest, mistõttu ei näinud neljapäeva öösel väljakul paljusid põhimängijaid.

Pittsburgh alustas mängu pallikaotusega, kui mängujuht ning jooksja ei olnud ühel lehel. Lahtisele pallile peale hüpanud Dallase meeskond suutis järgnevast rünnakust tabloole saada väravalöögi, mis jäi kehva mängupildiga esimese poolaja ainsaks skooriks, kuigi Dallasel oli veel kaks katset väravalöögil ning Pittsburghil üks.

Teisel poolajal suutis Steelersi mängujuht Dwayne Haskins viia oma meeskonna rünnakul touchdown'ini ning Pittsburgh asus 6:3 juhtima. Steelers lisas kolmanda veerandi lõpuks veel väravalöögi ning liikus otsustavale veerandajale eduseisus 9:3. Pittsburghi kaitsel õnnestus terve teise poolajal vältel ohjeldada Dallase rünnakut ja Steelersil õnnestus veel ühe touchdown'ini jõuda, tehes seisuks 16:3, millega mäng ka lõppes.

NFLi eelhooaeg jätkub reedel, 13. augustil, kui võistlustulle asuvad Eesti aja järgi kell 2.30 öösel neli meeskonda. Põhihooaeg algab 10. septembri varahommikul, kui kohtuvad tiitlikaitsja Tampa Bay Buccaneers ja Dallas Cowboys.

NFLi Kuulsuste Halli nimetati sel aastal mängijad Peyton Manning, Calvin Johnson, Charles Woodson, John Lynch, Alan Faneca, Drew Pearson, treener Tom Flores ja postuumselt Steelersi pikaajaline skaut ja näitleja Bill Nunn.

Eestlasest kaitseliinimängija Margus Hunt ei ole veel ühegi meeskonnaga liitunud, kuid võib seda teha käimasolevate treeninglaagrite ajal, kui 32 meeskonda üritavad leida tulevaseks hooajaks panustajaid.

Toimetaja: Kristjan Kallaste