470 klassi valitsejast sai Tokyos Austraalia edukaim olümpiapurjetaja

Tokyo olümpiamängudel võitis purjetamise meeste 470 klassis kuldmedali Austraalia paat koosseisus Mathew Belcher - Will Ryan.
Belcher ja Ryan võitsid kümnest põhisõidust kolm ja mahtusid esikolmikusse seitsmel korral, kuid ei jätnud ka medalisõidus midagi juhuse hooleks ning võitsid ka selle.
Austraallaste järel teenisid hõbemedali rootslased Anton Dahlberg - Fredrik Bergström, pronksi viivad Hispaaniasse Jordi Xammar ning Nicolas Rodriguez Garcia-Paz.
38-aastane Belcher võitis koos Malcolm Page'iga 2012. aastal Londonis kulla ning neli aastat hiljem hõbeda, Tokyo võit teeb temast Austraalia kõigi aegade edukaima olümpiapurjetaja. Juba 17-aastasena esmakordselt maailmameistriks kroonitud Belcher on 470 klassis võitnud kümme MM-tiitlit, kodustel Sydney olümpiamängudel sai ta au lõputseremoonial kanda Austraalia lippu.
Naiste 470 klassis tulid olümpiavõitjateks britid Hannah Mills ja Eilidh McIntyre, hõbeda said poolatarid Agnieszka Skrzypulec - Jolanta Ogar ning pronksi prantslannad Camille Lecointre - Aloise Retornaz. Mills tuli ka Rios koos Saskia Clarkiga kullale, Lecointre koos Helene Defrance'iga pronksile.
Toimetaja: Anders Nõmm