India maahokinaised šokeerisid Austraaliat ja jõudsid olümpial poolfinaali

India maahokinaised väravat tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/AP

Olümpia naiste maahokiturniiril läksid veerandfinaalis vastamisi tugev Austraalia ja üllataja India ning 1:0 seisul lõppenud pingelisest matšist väljus võitjana esmakordselt ajaloos olümpial poolfinaali jõudnud India naiskond.

Mängu ainus värav sündis 22. minutil nurgast löödud karistuslöögist, kui palli suunas kolmekordse olümpiavõitja Austraalia väravasse Gurjit Kaur.

Olles asunud juhtima, lõpetas India pideva väravavõimaluste otsimise ning võttis sisse kaitsva positsiooni. Austraallastel ei õnnestunudki India kaitset lahti harutada.

Ootamatult konkurentsist langenud Austraalia naised paiknevad maailmas teisel kohal.

Turniiri poolfinaalis kohtub India Argentinaga.

Naiste turniiri teine poolfinaalpaar selgub Suurbritannia ja Hispaania ning Hollandi ja Uus-Meremaa vahelistest veerandfinaalidest.

India maahokinaiskonnale on Tokyo olümpiamängud alles kolmandaks olümpiaks.

Ka India meestel on hokiturniir edukalt kulgenud, sest koht nelja parema seas on tagatud. Teisipäeval kohtutakse poolfinaalis Belgia meeskonnaga.

Toimetaja: Grete Isabel Huik