Alates kolmapäevast pääseb jalgpallistaadionitele kuni tuhat inimest

Alates kolmapäevast saab jalgpallimängudele juba ka publik. Staadionile lubatakse kuni tuhat inimest, kelle hulgas on ka mänguga seotud inimesed.

Publiku silme all mängiti jalgpalli viimati märtsis esimese vooru mängude ajal. Homsest leevenev piirang, mis lubab staadionile kuni 1000 inimest, toob käimasoleval hooajal ja laupäevaste karikafinaalide eel korraldajatele kohustuse tagada kohapeal jätkuvalt ohutusnõuete täitmine, nende seas 2+2 reegli järgimine.

"Põhiasi on korraldajate poolt planeerida inimeste tulek, inimeste viibimine staadionil ja sealt lahkumine selliselt, et jätta võimalikult palju ruumi. Kindlasti A. Le Coq Arenal laupäevast karikafinaali silmas pidades me ei piira inimesi väga kitsalt ühte sektorisse istuma," selgitas jalgpalliliidu avalike suhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht ERR-ile.

"Inimesel on võimalik siia tulla, me väga ootame neid siia, tal on võimalik valida endale meelepärane istekoht ja olla turvalises kauguses, või siis olla oma pereliikmete ja sõpradega kõrvuti. Oleme Euroopas pigem veel ainulaadses seisus, et meil lubatakse publik [staadionile] ja päris arvestatavas hulgas. Kõik need soovitused ja reeglid ei ole kindlasti mitte selleks, et inimesi kuidagi tagasi hoida staadionile tulemast."

Esimene publikuga mäng teleekraanil on juba homme 19.20 ETV2-s Nõmme Kalju ja FCI Levadia vahel.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: