Teigamägi: loodan, et Tokyosse jõuab vähemalt kümme Eesti kergejõustiklast

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi kiitis ERR-i uudistemajas toimunud esitlusel TV 10 Olümpiastarti võistlussarja ning usub, et just see on Eesti kergejõustiku ja ka paljude teiste alade püramiidi alumiseks kihiks. Lisaks loodab Teigamägi, et Tokyo olümpiamängudele jõuab vähemalt kümme kergejõustiklast.

"TV 10 Olümpiastarti on justkui püramiidi tugi mitte ainult Eesti kergejõustikule, aga ka teistele aladele. Paljud tipud on just selles sarjas teinud oma esimesed sammud spordis. Kui üks sari on ETV ekraanil 49 hooaega vastu pidanud, siis on ta järelikult väärt sari. Ma ei kujuta ettegi, kui seda poleks ja mul on väga hea meel, et see jätkub, loodetavasti ka järgmised 49 aastat," rääkis Teigamägi. "Olümpia-aasta valguses loodan ma, et Tokyosse jõuab vähemalt kümme kergejõustiklast, üle selle oleks juba väga hea tulemus," lisas alaliidu president.

Uus olümpiahooaeg tõotab Teigamägi sõnul tulla huvitav, kuna tänavune välishooaeg läks väga pikaks ning enne Tokyosse sõitmist on tulemas veel sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused. "Paljud sportlased alustasid alles mõni nädal tagasi ettevalmistust järgmiseks hooajaks. Kui minna põlatud raha teemadele, siis raha küll ei tee olümpiamedaleid ja kõrgeid kohti, kuid ilma rahata ei saa ka sporti teha," jätkas Teigamägi. "EOK on teinud selles osas päris head tööd, et meie tippsportlased ja need, kes soovivad ettevalmistust plaanipäraselt teha, seda saaksid. Enamus läbirääkimisi, mis puudutavad meie sportlaseid, on EOK-ga peetud ja ma arvan, et eelarved on paigas. Treeninguid teevad sportlased ikka ise."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: