Saaremaa vallavanem: suuname 2020. aastal inimeste tähelepanu ja finantse rohkem spordile

TV 10 Olümpiastarti sarja uus hooaeg kulmineerub 15.-17. juunil Kuressaares toimuva finaaliga, mille raames toimub ka erinevaid alasid rahvale tutvustav olümpiapäev. Järgmisel aastal kannab Kuressaare ka Euroopa spordilinna staatust.

"Soovime, et saadud tiitel annab Kuressaarele ja kogu Saaremaale suurema võimaluse oma spordiprojektide ja võistluste reklaamimiseks nii Eestis kui väljaspool. Soovime, et tunnustust oleks näha ka Kuressaare tänavapildis ja Saaremaa kõigil spordisündmustel. Saadud tunnustus on märk meie spordiobjektide heast seisukorrast, treenerite, juhendajate, õpetajate heast tööst ja sportlikust kogukonnast," ütles Saaremaa vallavanem, endine mitmevõistleja Madis Kallas.

"Mis on tulemas seoses Euroopa spordilinna tiitliga? Ega ma ise ka väga täpselt ei tea. Me oleme Eestis esimesed. Võtame eeskuju linnadest, kes on sellega varasemalt kokku puutunud. Kindlasti teeme järgmisel aastal rohkem üritusi. Kuna me Euroopa kultuuripealinnaks ei saanud, kaotasime esimeses ringis nii Narvale kui Tartule, siis suuname aastal 2020 finantse ja ka inimeste tähelepanu rohkem spordile."

Saaremaal on võimalik harrastada 40 erinevat spordiala. "40 spordiala mitte kõige suurema saare ja kõige suurema elanikkonnaga piirkonna jaoks on tegelikult väga palju. Mida killustatum on see spordialade valik, seda vähem on võimalik käia võistkonnaalade esindajatel väljas võistlustel. Meile on oluline, et traditsiooniliselt tugevad alad oleksid jätkuvalt tugevad."

Aastal 2020 on Kuressaares ja Saaremaal mitmed rahvusvahelised võistlused nii noortele kui täiskasvanutele. Lisaks hulk kohalikke üritusi.

Vaata ka ETV spordisaate klippi:

Saaremaal toimuvad suuremad sündmused:

Mölkky EM (14.-15. märtsil)
Saaremaal mölkky-mängu eest vedava MTÜ Kaarma Sport Management esindajad Boris Lehtjärv ja Tarvo Pihlas märkisid, et 2020. aasta tiitlivõistluste kalender kinnitati läinud nädalal Prantsusmaal Samoensis peetud mölkky maailmameistrivõistlustel.

"Kui selline pakkumine tuli, siis kahtlusi ei tekkinud. Taotlus läks teele ja nüüd saimegi positiivse otsuse. Palju Saaremaale ikka rahvusvahelisi tiitlivõistlusi pakutakse, seega olnuks kahetsusväärne sellest võimalusest loobuda," märkis Pihlas. "Pealegi on mölkky selline mäng, mida suudavad mängida kõik. Nii on ka Euroopa meistrivõistlustele oodatud osalema kõik soovijad, sest mingeid piiranguid ei ole."

Enduro MM-sarja etapp (17.-19. juulil)
Veiko Biene,  Enduro GP Estonia peakorraldaja: "Kuressaare, mis on meie võistluste keskuseks, ja Saaremaa kasuks rääkis see, et saarel on väga huvitavad ja tehnilised rajad. Kohapeal on olemas korralik enduro kogukond, kes on meid palju aidanud. Samuti kohalik omavalitsus, kes esmase idee esitlemise järel oli kohe valmis koostööd tegema. Olen veendunud, et suvine Saaremaa meeldib ka MM-sarja võistlejatele ja promootorile ning kohapeale tuleb rohkelt fänne teistest riikidest."

Saaremaa - Uus-Kaledoonia maavõistlus jalgpallis (29. märtsil)
Aivar Pohlak ütles, et peab Saaremaa ja Uus-Kaledoonia maavõistlust jalgpallis oluliseks ja isegi ajalooliseks kultuurisündmuseks Saaremaal ja seda nii vastase eksootilisuse kui ka mängu sümboolse tähenduse tõttu.

"Elame ajastul, mil jalgpall on maailma ühendav universaalne religioon ning kus jalgpallikoondised ja nende mängud on muutunud üheks kõige olulisemaks piirkondlikku ja rahvuslikku identiteeti kandvaks sündmuseks. On au olla osa sellise sündmuse korraldamisest Saaremaa pinnal," lausus Pohlak.

Saaremaa on ainus Eesti maakond, kelle jalgpallikoondis mängib regulaarselt rahvusvahelisi mänge, osaledes iga kahe aasta tagant toimuvatel Saarte mängudel. Seepärast on esimene rahvusvaheline kohtumine kodupubliku ees hindamatu väärtusega.

Veel võistlusi:
TV-10 Olümpiastarti vabariiklik finaal
Saaremaa Võrkpalliklubi mängud
FC Kuressaare mängud
Tuule-Cup jalgpalliturniir noortele
Saaremaa Cup noorte jalgpalliturniiri
Euroopa KV koroonas
Saaremaa Open tenniseturniir 
Saaremaa kolme päeva jooks
Ultima Thule maraton
Karujärve rattamaraton
Kuressaare linnajooks
Saaremaa Ralli 2020
Muhu Väina Regatt
Kuressaare Open golfis

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: