Urmas Sõõrumaa Tokyo olümpiast: usun, et Eesti võidab üks-kaks medalit

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tõi ERR-i uudistemajas toimunud TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlusel välja, et olümpia-aastal unistatakse suurelt. Miks mitte ka medalitest.

"EOK üks eesmärke on olümpismi propageerimine ja see sari on üks paremaid kohti selleks. TV 10 Olümpiastarti hõlmab põhiliselt kergejõustikualasid ja see väike jüts ei tea sellises vanuses, kus tema õige väljund võib olla. On palju Tokyo olümpiale juba kvalifitseerunud sportlasi, kes on oma tuule tiibadesse saanud just TV 10 Olümpiastardist," rääkis Sõõrumaa. "Aga nagu ma ütlesin, siis sportlane ei pruugi alati teada, kus tema väljund võib tegelikult õitsele lüüa ja näiteks Martin Järveoja, kes on TV 10 Olümpiastardis osalenud, tema tähelend kogu maailma spordis oli hoopis autorallil."

"EOK eestvedamisel on Kuressaares toimuval finaaletapil kavas taas korraldada ka olümpiapäeva, kuhu kutsume tippe erinevatelt aladelt. Tokyo olümpiale mõeldes, siis loodetavasti jõuab sinna 40-45 Eesti sportlast, " jätkas Sõõrumaa, kes usub Eesti sportlaste võimalustesse võita neilt mängudelt medal. "Unistama peab, eesmärgid peavad olema. Kui te ise kohale lähete, siis veendute, et tipus on ainult üks koht. Sinna saamine on ime. Kui me laseme unistusel lennata, siis üks-kaks medalit on eestlased ikka ära toonud. Kui ei õnnestu üksikalal, siis tuuakse võistkonnaalal. Ma usun, et kaks medalit me peaks saama. Teeme endast kõik."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: