Balta: Tokyosse pürgimine on tehtud keerulisemaks, sest norm on väga kõrge

ERR-i uudistemajas toimus TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlus, kus käis rääkimas oma uue hooaja plaanidest noorena sarjas väga edukalt võistelnud kaugushüppaja Ksenija Balta.

"Ma ju alustasin kunagi TV 10 Olümpiastarti sarja valestartidega, aga läbi selle õppisin palju - valasin oma pisarad ära ja unistasin edasi. See sari andis mulle tuule tiibadesse ja ma väga soovitan, et kõik saaksid seda kogeda. Just neid emotsioone, sest see annab teadmise, et ebaõnnestumise järel tuleb alati püsti tõusta ja edasi minna," meenutas Balta. "Tokyosse pürgimine on tehtud keerulisemaks, sest norm on väga kõrge. Teine variant sinna jõuda on reitingusüsteemiga, aga mina reitingu peale eriti ei tahaks loota. Tahaksin normi 6.82 ikka ära hüpata ja siis rahuliku südamega olümpiale sõita," lisas Balta.

"Sise-MM ei ole esmatähtis. Ma liiguks loomulikus tempos. Ma tahaks, et ma saaksin kõik asjad ära tehtud, mis mul on plaanis. Viimased aastad on näidanud, et kui kiirustada, siis sellega ei jõua kaugele. Kui ma saan kõik asjad ära tehtud ja ma tunnen ennast hästi, siis ma võistlen sise-MM-il. Samas sinna ei ole samuti kerge saada, kuna seal on normiks 6.75," jätkas Balta. "Sel aastal katsume rohkem laagrites käia ja pigem lühikestes, sest kodus on erinevad füsioterapeutidja arst olemas. Üldiselt on meil siin Eestis hästi, aga lühikestes laagrites saab koguda lihtsalt natuke nö päikeseenergiat."

TV 10 Olümpiastarti sarja uue hooaja särgi värviks on punane. Seda esitles suvel noorema vanusegrupi kuuevõistluse rekordi 5181 punktini viinud 12-aastane Marta Ründva.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: