Kurlingunaiskond loodab MM-il jõuda kaheksa hulka, et saaks ainult spordile pühenduda

Eesti kurlingunaiskond Marie Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann, Erika Tuvike ja Liisa Turmann mängis selles koosseisus Euroopa meistrivõistluste A-divisjonis esmakordselt. Kahe võidu ja seitsme kaotusega saavutati kaheksas koht ning vaatamata mitmele napile kaotusele pakub lõpptulemus ikkagi rahulolu.

"Põhieesmärk sai täidetud. Meil oligi eesmärk jääda A-divisjoni püsima. Selle täitsime ära, seega miks mitte jääda tulemusega rahule," rääkis Eesti naiskonna kapten Marie Turmann intervjuus ERR-ile.

Üheksast kohtumisest koguni neljas tuli Eestil tunnistada vastase ülinappi paremust - kogenud naiskonnad ei jätnud eksimusi kasutamata.

"Me olime esimest korda antud koosseisuga A-divisjonis. Kuna B-divisjon on natuke madalama tasemega, siis A-divisjon oli juba nagu päris MM-tasemega võistlus ja kui sul jääb väike eksimus sisse, siis vastane kasutab seda ära. Mõni mäng läks vastase hea viske taha, mõni mäng läks meie halva viske taha. Läti ja Norra mängud olid need mängud, kus meie enda viimane vise läks tuksi, aga tuleb õppida ja järgmisel aastal paremini teha," jätkas Turmann.

Üks võit rohkem oleks taganud naiskonnale pääsu MM-võistlustele. Turmann ütleb, et unistuste eesmärk jäi seekord küll täitmata, aga jaanuaris peetaval MM-võistluste kvalifikatsiooniturniiril Soomes on võimalik olukorda muuta. Naiskond unistab suurelt, ehkki A-divisjoni tipp on väga tugev.

"Viis tiimi sealt on professionaalsed sportlased, kes teevad kurlingut täiskohaga. Meie seda ei ole, meie teeme seda kõike oma vabast ajast, aga me üritame neile järele jõuda. Oleks vaja üks hea tulemus MM-il teha ja saada EOK kategooria sportlaseks, et teha täiskohaga seda," rääkis Turmann.

MM-võistlustel kaheksa hulka pääsemine tooks vajaliku EOK toetuse. Turmanni sõnul vaadatakse pisut pikemas perspektiivis ka 2022. aasta taliolümpia suunas.

"Sihid peavad kõrged olema ja MM-ile saades saaks juba koha ka OM-kvalifikatsioonile, mis meie mõttes oleks Eestile kurlingus naiste tiimile esimeseks korraks," lisas Turmann.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: